Kanada pro firmy

Pomáháme českým a slovenským firmám, které potřebují vyslat své zaměstnance do Kanady v rámci firemních projektů a mezinárodních zakázek.

Spolupracujeme s kanadským imigračním specialistou, Davidem Kikou, který vám pomůže vybrat správnou variantu pro vaše zaměstnance, provede vás celým procesem pro zajištění potřebných dokumentů a pomůže s vyřízením imigrační administrativy, aby firemní zaměstnanci mohli v Kanadě legálně pracovat.

S Davidem Kikou dlouhodobě spolupracujeme a jeho služby můžeme upřímně doporučit.

FIREMNÍ KONZULTACE

Online i osobně ve Vancouveru. Krátké i hodinové dle Vašich potřeb.

ANALÝZA MOŽNOSTÍ

Nalezení možností a ideálního řešení pro firemní zaměstnace, kteří potřebují v Kanadě pracovat.

PRACOVNÍ POVOLENÍ

Příprava podkladů pro vyřízení pracovních povolení zaměstnanců.

David Kika

Kanadský imigrační specialista

 • Individuální přístup
 • V českém i anglickém jazyce

Napište důležité informace k Vaší situaci, s čím potřebujete pomoci a jaké otázky zodpovědět.

Úvodní orientace pro firmy

Možností, jak vyslat zaměstnance do Kanady na krátkodobý nebo dlouhodobý pracovní pobyt, je více a záleží vždy na specifikaci a individuálních potřebách, jako jsou: 

 • Obor a sídlo firmy,
 • počet zaměstnanců,
 • délka potřebného pobytu zaměstnanců v Kanadě,
 • spojitost s Kanadou, aj.

Ačkoliv je mezi ČR a Kanadou platný bezvízový režim (platný pro krátkodobé turistické pobyty do 6 měsíců), v případě práce v Kanadě je vždy potřeba mít platné pracovní povolení. To lze vyřídit v rámci různých imigračních programů nebo na základě mezinárodních dohod.

Programy pro práci v Kanadě pro firmy

Které imigrační programy vám umožňují získat pracovní povolení pro vaše zaměstnance?

Business visitor

Pracovníci účastnící se mezinárodních obchodních aktivit, kteří nevstupují přímo na kanadský trh práce a jsou považování jako business visitor , nepotřebují pracovní povolení.

Young Professionals

Jedná se o kategorii programu International Experience Canada, kdy je pracovní povolení vázané na zaměstnavatele. Young professionals je program vhodný pro pracovníky ve věku 18 - 35 let.

CETA

Canada-European Union Comprehensive Economic and Trade Agreement (CETA) usnadňuje některým typům kvalifikovaných pracovníků dočasný vstup mezi Kanadou a EU. Díky CETA zaměstnavatel nebude muset získat LMIA předtím než zaměstnanec bude moct pracovat v Kanadě.

Může se jednat o následující typy pracovníků:

 • Business visitors (mohou zůstat v Kanadě až 90 dní v 6měsíčním období).
 • Investoři, kteří splňují dané podmínky.
 • Odborní profesionálové (Smluvní dodavatelé služeb či nezávislý profesionálové splňující další podmínky).
 • Inženýrští technologové a vědečtí technologové, kteří splňují podmínkym vzdělání, praxe aj.
 • Zaměstnanci převedení vnitropodnikově u nadnárodních společností s mateřskou či dceřinou společností nebo přidruženou pobočkou v Kanadě, kteří splňují další podmínky.

GATS

General Agreement on Trade in Services (GATS) usnadňuje některým typům kvalifikovaných obchodníků či profesí dočasně vstoupit do jiných členských zemí Světové obchodní organizace (WTO). Zaměstnavatel přitom nepotřebuje LMIA předtím, než je zaměstnanec oprávněn v Kanadě pracovat.

Může se jednat o následující typy pracovníků:

 • Business visitors (mohou zůstat v Kanadě až 6 měsíců).
 • Odborní profesionálové, kteří musí splňovat podmínku vzdělání, někdy i délky praxe a případnou potřebu provinčních licencí. (Např.: inženýři, agrologové, architekti, odborníci lesnictví, zahraniční právní poradci, aj...)
 • Zaměstnanci převedení vnitropodnikově u nadnárodních společností s mateřskou či dceřinou společností nebo přidruženou pobočkou v Kanadě, kteří pracují na pozicích manažera, jednatele nebo jako specializovaný znalostní pracovník.

Informace a rozhovory

S Davidem jsme již uskutečnili řadu rozhovorů na různá témata spojená s imigračními procesy. I v nich můžete najít řadu inspirace pro vaše zaměstnance nebo nahlédnout pod pokličku znalostí a praxe Davida Kiky.

Nezávazná poptávka

Sjednejte si s Davidem Kikou konzultaci online

David Kika

Kanadský imigrační specialista

 • Individuální přístup
 • V českém i anglickém jazyce

Napište důležité informace k Vaší situaci, s čím potřebujete pomoci a jaké otázky zodpovědět.

TOP