LETENKY DO KANADY

Jsme cestovatelé a také my jsme chtěli ušetřit co nejvíce, když jsme plánovali svoji cestu do Kanady. Cena letenky je jedním z nejvyšších nákladů a proto jsme důkladně hlídali nejrůznější slevové akce, zvýhodněné letenky, zkoušeli odlety z jiných evropských měst, experimentovali s letišti a přelety přes USA, jen abychom našli tu nejlevnější letenku do Kanady. Záhy jsme si uvědomili, že nechceme strávit 35 hodin v letadle a na letištích, takže nejlevnější pro nás nebylo nejvýhodnější.

Naší základní otázkou se tak stalo: jak vycestovat do Kanady co nejlevněji a zároveň nejvýhodněji. Po této zkušenosti vám chceme předat doporučení, tipy a rady, jak na to.

Jednoduchý a efektivní návod, jak najít levné letenky do Kanady. Video návod (90+ minut) pro dva doporučené vyhledávače.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA, JAK HLEDAT LETENKY DO KANADY

Plánujete svoje kanadské dobrodružství a hledáte nejlevnější letenky do Kanady? Tento článek jsme napsali speciálně na téma jak cestovat do Kanady. Najdete tu informace o tom, jak najít levné letenky, kdy je nejlepší letenku zarezervovat, odkud je výhodnější odlétat do Kanady a další tipy a doporučení.

Cenu letenky ovlivňuje řada faktorů. Je potřeba si předem ujasnit.

 • Kam do Kanady letíme? Jaká je cílová destinace? Chceme letenky do Vancouveru, Calgary, Edmontonu nebo Toronta?
 • Na jak dlouho letíme do Kanady? Bude pro nás lepší jednosměrná nebo zpáteční letenka?
 • Chceme odlet z letiště v Praze? Anebo chceme levnější letenku s odletem z Vídně nebo jiného evropského města?

Kdy letenku koupit

Termín nákupu letenky dokáže velmi zahýbat s cenou letenky. Určitě doporučujeme kupovat letenku v předstihu. Dle našich zkušeností je ideální termín většinou jeden až tři měsíce před odletem.

Odletová destinace

Cena letenky do Kanady se liší také na základě výběru odletové destinace. Velmi záleží na tom, zda odlétáte z Prahy, Brna, Vídně, Mnichova, Berlína, Londýna nebo jiného evropského města.

Podle našich zkušeností se právě při tomto výběru nechá ušetřit nejvíce peněz. Pokud hledáte tu nejlevnější letenku do Kanady, vyhledávajte lety s filtrem pro několik odletových míst. Porovnávejte všechny významné evropské odletové destinace.

Příletová destinace v Kanadě

Cena letenky do Kanady je výrazně ovlivněna cílovou destinací. Hodně záleží na tom, kam letíte. Samozřejmě, že cena na východní pobřeží se výrazně mění od letenky na západní pobřeží Kanady.

Cena letenky se liší i když letíte do Calgary nebo Edmontonu. Někdy tedy může být levnější letět do Calgary a následně jet autobusem do Edmontonu. Pokud chcete ušetřit a jste ok s tím, že strávíte pár hodin navíc v autobusu a čekáním na spoje, prozkoumejte své možnosti důkladně.

Nejčastěji Češi létají do Vancouveru, který má frekventované lety z celé Evropy i Prahy. Nejlevnější letenky však najdete do Toronta na východním pobřeží Kanady. Často se létá také do Calgary, Edmontonu, Montrealu či Ottawy. Méně frekventované lety, které jsou spíše s přestupy, jsou pak do města Quebec, Halifax, Charlottetown či Kitchener.

Tipy a doporučení

Jednosměrná letenka

 • Poskytuje flexibilitu a volnost při rozhodování
 • Ideální pro dobrodruhy s working holiday vízy
 • Vhodná pro spontánní cestovatele
 • Dvě jednosměrné letenky jsou dražší než jedna zpáteční

Jednosměrné letenky do Kanady doporučujeme zejména pro cestovatelské duše. Jednosměrná letenka nabízí velkou svobodu a volnost v jakémkoli dalším rozhodování.

Ti, kteří získali Working holiday většinou kupují právě jednosměrnou letenku, protože chtějí v Kanadě strávit celý rok a poté cestovat dál.

Pokud se však po roce v Kanadě rozhodnete vrátit zpět do České republiky, vyjdou vás  dvě jednosměrné letenky bez speciální akce dráže než jedna zpáteční letenka.

Zpáteční letenka

 • Pevná cena s termíny příletu a odletu
 • Ideální pro turisty s eTA vízy
 • Časté speciální akce s výhodnou cenou
 • Lze zvolit odlišnou příletovou a odletovou destinaci

Zpáteční letenky jsou cenově výhodnější než samostatná koupě jednosměrných letenek. Navíc máte možnost čas od času rezervovat letenku ve slevové akci od aerolinek.

Zpáteční letenku využívají především cestovatelé, kteří letí do Kanady na eTa víza.

Přestože si můžete zvolit jiné příletové místo než odletové, obvykle jsou tyto multi-destinační letenky dražší. Navíc jste pevně vázáni termínem a zvolenou destinací a za každou změnu budete připlácet.

 

LETENKOVÉ VYHLEDÁVAČE

Neexistuje nejlevnější vyhledávač letenek (přečíst si můžete naše testování devíti letenkových vyhledávačů). Proto doporučujeme zkoušet stejná zadání v řadě vyhledávačů, letenkových agregátorů i oficiálních webových stránkách leteckých společnosti.

Letenkový vyhledávač Kiwi dokáže najít jedinečná spojení a můžete si tak zarezervovat letenku do Kanady jednoduše, rychle a vše z pohodlí domova. Zobrazené ceny jsou konečné, platby kartou zabezpečené, transparentně vidíte povolené množství a rozměry zavazadel. Kiwi navíc veškeré přestupy garantuje, tj. získáte náhradní let v případě komplikací v ceně (více o Kiwi garanci).

LETIŠTĚ V KANADĚ

Kanada má 13 mezinárodních letišť a desítky vnitrostátních. Letecká doprava je v Kanadě na velmi dobré úrovni a vzhledem k obrovským vzdálenostem uvnitř země, je to i oblíbená forma vnitrostátního transportu. Největší a nejvytíženější letiště v Kanadě je v Torontu a Vancouveru.

Pokud plánujete svoji cestu do Kanady, podívejte se v předstihu na své příletové letiště v Kanadě.

Mezinárodní letiště Vancouver (Vancouver International Airport, YVR)

Mezinárodní letiště Calgary (Calgary International Airport, YYC)

Mezinárodní letiště Toronto (Lester B. Pearson International Airport, YYZ)

Mezinárodní letiště Ottawa (Ottawa International Airport, YOW)

Mezinárodní letiště Kelowna (Kelowna International Airport, YLW)

Mezinárodní letiště Edmonton (Edmonton International Airport, YEG)

Pokud odlétáte z Prahy, podívejte se v předstihu také na průvodce odletovým letištěm Václava Havla v Praze.

Akční letenky a tipy na levné lety do Kanady

Do Kanady za cestováním

Zpracovali jsme přehledný e-book Jak do Kanady za cestováním, který obsahuje 128 stran. Najdete zde informace o tom, jaké dokumenty jsou od vás vyžadované před vstupem do Kanady, jak zorganizovat svoji dovolenou v Kanadě co nejlépe, kde se ubytovat, jak vybrat cestovní pojištění, sdílíme informace o cenách v Kanadě, možnostech cestování autem, autobusem nebo vlakem a najdete zde také množství tipů na zajímavá místa, která navštvívit.

PŘED ODLETEM DO KANADY

Jak cestovat do Kanady aneb nezapomeňte před odletem

Shrnuli jsme ty nejzákladnější body pro nákup letenky do Kanady, které ovlivňují cenu letenky a její další parametry. Nyní už můžete začít hledat ty nejlevnější letenky, ať už letíte do Vancouveru, Toronta nebo jiného kanadského města.

Rady a doporučení, na co byste rozhodně neměli zapomenout před odletem a cestou do Kanady.

Nezapomeňtě, že při zpoždění letu 3 a více hodin máte nárok na finanční kompenzaci 250 - 600 Euro.

Návod, jak hledat nejlevnější letenky do Kanady

Hlídač levných letenek: pošleme Ti e-mail jakmile se objeví akční letenka

TOP