Zdravotní pojištění do Kanady

Pojištění do Kanady je jedna z podmínek a vyžadovaných dokumentů pro vstup do Kanady. Ať už cestujete do Kanady jako turisté, studenti anebo v rámci pracovních programů (např. Working Holiday víza), sjednané zdravotní pojištění patří mezi oficiálně doporučované dokumenty kanadským velvyslanectvím a současně úřadem Ministerstva pro zahraniční věci v ČR.

Dle povahy pobytu v Kanadě se cestovatelé rozhodují pro cestovní či pracovní pojištění.

Tato stránka slouží jako základní rozcestník pro všechny, kteří plánují a organizují svůj krátkodobý či dlouhodobý pobyt v Kanadě. Připravili jsme pro vás nejen řadu užitečných rad a tipů, jak si pojištění vybrat, jaké limity zvolit, ale také získáte slevové kódy a akční ceny pro cestovní pojištění i pracovní pojištění.

Nejvýhodnější pojištění

Generali Česká pojišťovna

Pojištění Generali Česká pojišťovna vám umožní se slevovým kódem "kanada" nebo "kanadak" dostat se na jednu z nejvýhodnějších nabídek pojištění do Kanady. Ať už se chystáte na Working holiday nebo pouze cestovat. Získáte tak slevu 40 - 60 %.

Sleva 40% pro krátkodobý pobyt v zahraničí, zadejte slevový kód: kanadak

Sleva 50% - 60% pro dlouhodobý pobyt v zahraničí, zadejte slevový kód: kanada

AXA

S pojišťovnou AXA můžete získat 50% slevu na pojištění do Kanady pro všechny variantu Reference, Komfort i Excellent. Pojištění sjednáváte na oficiálních webových stránkách pojišťovny. AXA pojištění využívají jak krátkodobí, tak dlouhodobí cestovatelé.

True Traveller

Pojištění True Traveller je mezi Čechy stále více oblíbené. Nabízí totiž velmi vysoké krytí a jeho služby jsou výborně hodnocené. Nenabízí sice žádný slevový kód ani speciální zvýhodněnou nabídku, ale i tak doporučujeme porovnat ceny a pojistná plnění na jeho webu.

Jak vybrat pojištění do Kanady

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jedete do Kanady na dovolenou, v rámci zájezdu nebo backpacking dobrodružství? Cestovatelé, turisté i všichni, kteří nebudou v Kanadě pracovat, potřebují cestovní pojištění.

PRACOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pokud chcete v Kanadě pracovat v rámci Working Holiday či skrze jiná víza, je vhodné mít sjednané pracovní pojištění. Dokument o pojištění může kontrolovat imigrační úředník.

SLEVOVÉ KÓDY

Vyjednali jsme pro vás slevové kódy pro cestovní i pracovní pojištění do Kanady. Získejte 20% - 50% slevu a ušetřete. Pojištění sjednáte online z pohodlí domova.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je v Kanadě velmi důležité, protože zdravotní péče je neuvěřitelně drahá. Pokud tedy nechcete riskovat placení zdravotní péče z peněženky, vyplatí se sjednat cestovní pojištění.

V cestovním pojištění si vyberete limity na jednotlivé případy, jako jsou léčebné výlohy, úrazové pojištění, lze sjednat také pojištění odpovědnosti, pojištění za zavazadla.

U pojištění za zavazadla věnujte obzvláště pozornost na připojištění za elektroniku (notebooky, tablety, smartphone, foťák, atd.), které není obvykle součástí.

Cestovní pojištění lze sjednat online se začátkem platnosti od druhého dne. Sjednáte jej na několik dní, týdnů či měsíců, dle vašeho plánovaného pobytu v Kanadě. Po zaplacení je vám odeslána na e-mail smlouva a vytisknete si jen ústřižek pro případ, že budete potřebovat zavolat na pojišťovnu.

Připravili jsme pro vás samostatný článek, ve kterém srovnáváme jednotlivé nabídky cestovního pojištění nejen od českých pojišťoven, ale také zahraniční (pro skutečné fajnšmekry). Denní zdravotní pojištění začíná na desítkách korun, měsíční pak okolo 500 Kč a roční pojištění do Kanady dokážete sjednat mezi 5-10 tisíc korun.

Slevové kódy, kupony a slevy na cestovní pojištění

Pro naši komunitu JakDoKanady.cz jsme vyjednali speciální slevy pro cestovní pojištění od AXA a Generali České pojišťovny. Tyto slevy můžete uplatnit jak pro denní, týdenní i několika měsíční cestovní pojištění.

Sleva 50 % na pojištění od AXA

Sleva 40 - 60 % na pojištění od Generali České pojišťovny

  • V objednávkovém formuláři po vyplnění osobních údajů ve kroku rekapitulace před platbou napište slevový kód "kanada" (při dlouhodobém pobytu) anebo "kanadak" (při krátkodobém pobytu). Cena se vám automaticky přepočítá.
  • Podívejte se na krátké video, kde ukazujeme postup krok za krokem, jak uplatnit slevu na pojištění do zahraničí.
slevový kód na pojištění do zahraničí

Pracovní pojištění

Mezi podmínky, které musíte splňovat pro Pracovní prázdniny v rámci programu Zažijte Kanadu, patří také pojištění. Pojištění si musíte zařídit ještě před samotným vstupem do Kanady na celou dobu vašeho plánovaného pobytu. 

V rámci procesu žádosti o Working holiday víza není pojištění do Kanady vyžadováno. Je uvedeno ale jako nezbytný dokument pro bezproblémový vstup na kanadské území pro ty, kteří obdrželi working holiday víza (resp. POE, pozvánku). V průběhu imigrační kontroly při vstupu do Kanady můžete být úředníkem vyzváni k prokázání svého pojištění.

Pokud byste neprokázali, že máte uzavřené zdravotní pojištění do Kanady, nemusí vám být v konečné fázi pracovní povolení vydáno. Pokud by bylo pojištění na dobu kratší než váš plánovaný pobyt v Kanadě, mohlo by vám být vydáno pracovní povolen pouze na dobu platnosti vašeho pojištění.

Srovnání různých variant pracovního pojištění najdete v našem blogovém článku: Pracovní pojištění do Kanady na Working Holiday. Samozřejmě ho lze využít i pro jiné vízové programy, které umožňují v Kanadě legálně pracovat.

Jak pojištění do Kanady vybrat?

Pokud se chystáte vycestovat v programu Working holiday, doporučujeme při sjednávání pojištění do Kanady věnovat pozornost některým důležitým bodům.

  • Pojištění je dlouhodobé
  • Pojištění je nepřetržité, nikoliv s opakovaným výjezdem
  • Pojištění je pracovní, nejen cestovní
  • Pojištění je pro administrativní i manuální práce

Dlouhodobé zdravotní pojištění

Pokud se chystáte odcestovat na dobu delší než 6 měsíců, můžete se odhlásit od zdravotní pojišťovny - abyste nemuseli sami platit zákonné zdravotní pojištění.

Musíte však pojišťovně doložit, že máte sjednané zdravotní pojištění jiné, tedy cestovní. Důležité je pro pojišťovnu především od kdy, do kdy.

Nepřetržité zdravotní pojištění

Nepřetržité zdravotní pojištění znamená, že budete po celou dobu tohoto pojištění mimo ČR a nebudete se opětovně vracet. Na území ČR byste potom nebyli pojištěni a to je nezákonné.

Pro pojištění do Kanady je toto vhodná varianta.

Navíc, pokud máte sjednané pojištění s opakovanými výjezdy, pojišťovna vás ani nemůže odhlásit.

Pracovní pojištění do Kanady

Při výběru pojištění do Kanady (světa) na vás čekají různé možnosti. Od klasického turistického pojištění až po pracovní.

Rozdíl mezi cestovním a pracovním pojištěním je v podmínkách konkrétních pojišťoven. Pracovní pojištění je obvykle o něco dražší, avšak jedete-li do Kanady pracovat, je vhodné ho mít sjednané.

Pojištění pro administrativní i manuální práce

Pracovní pojištění se dále dělí na pojištění pro administrativní činnosti a pojištění pro manuální práce. Pokud ještě nevíte, kde budete pracovat, sjednejte si raději pojištění na oba typy práce.

Některé pojišťovny nerozlišují soukromou a pracovní cestu, v takovém případě sjednáváte v názvech cestovní pojištění. Je třeba se ale předem ujistit, zda práce v zahraničí není ve výluce.

Doporučení k pojištění do Kanady

Přestože lze cestovní i pracovní pojištění do zahraničí uzavřít online a je platné již několik hodin po jeho zaplacení, doporučujeme výběru věnovat pozornost minimálně několik dní před samotným odletem do Kanady.

Nezapomeňte, že nejlevnější varianta pojištění neznamená vždy nejvýhodnější pojištění.

Obzvláště věnujte pozornost limitům zdravotního pojištění, léčebných výloh, výši plnění pro úrazové pojištění. Pokud chcete provozovat sporty během svého zahraničního pobytu, podívejte se na velkou recenzi pojištění rizikových sportů (včetně rekreačních, extrémních a nepojistitelných sportů).

Doporučujeme vytisknout si 1x kopii smlouvy jako doklad v případě kontroly na letišti či při vstupu do Kanady. A vhodné je také vložit si malý ústřižek pojištění, kde máte telefonní číslo na pojišťovnu.

Pojištění a koronavirus Covid-19

Nejčastější otázky a odpovědi v souvislosti s uzavíráním cestovního pojištění v době koronavirových opatření. Jak pojišťovny posuzují onemocnění Covid-19, za jakých případů hradí léčebné výlohy, náklady na karanténu, namátkové testy RT-PCR na COVID-19 a jak funguje uplatňování storno?

Přehrajte si video níže.

Prodloužení pojištění ze zahraničí

Pokud se rozhodnete zůstat v zahraničí delší dobu než jste plánovali, pak si můžete sjednat pracovní či cestovní pojištění ze zahraničí anebo si své pojištění prodloužit. Umožňují to téměř všechny české i zahraniční pojišťovny, avšak liší se podmínky, např. karenční doba, doba odkladu a platnosti pojištění. Některé pojišťovny mohou uplatňovat menší poplatek navíc za uzavření smlouvy online ze zahraničí. Tématu se podrobně věnujeme v článku Prodloužení pojištění ze zahraničí.

TOP