Zdravotní pojištění do Kanady

Pojištění do Kanady je jedna z podmínek pro vstup do Kanady. Ať už cestujete do Kanady jako turisté, studenti anebo v rámci pracovních programů (nejčastěji skrze Working Holiday víza), sjednané zdravotní pojištění patří mezi oficiálně doporučované dokumenty kanadským velvyslanectvím a současně úřadem Ministerstva pro zahraniční věci v ČR.

Dle povahy pobytu v Kanadě se cestovatelé rozhodují pro cestování či pracovní pojištění.

Tato stránka slouží jako základní rozcestník pro všechny, kteří plánují a organizují svůj krátkodobý či dlouhodobý pobyt v Kanadě. Připravili jsme pro vás nejen řadu užitečných rad a tipů, jak si pojištění vybrat, jaké limity zvolit, ale také získáte slevové kódy a akční ceny pro cestovní pojištění i pracovní pojištění.

Jak vybrat pojištění do Kanady

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jedete do Kanady na dovolenou, v rámci zájezdy nebo backpacking dobrodružství? Cestovatelé, turisté i všichni, kteří nebudou v Kanadě pracovat, potřebují cestovní pojištění.

PRACOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pokud chcete v Kanadě pracovat ať už v programu Working Holiday či skrze jiná víza, je vhodné zvolit pracovní pojištění.

SLEVOVÉ KÓDY

Vyjednali jsme pro vás slevové kódy pro cestovní i pracovní pojištění do Kanady. Získejte 20% - 50% slevu a ušetřete.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je v Kanadě velmi důležité, protože zdravotní péče je neuvěřitelně drahá. Pokud tedy nechcete riskovat placení zdravotní péče z peněženky, vyplatí se sjednat cestovní pojištění.

Skvělé je, že dnes cestovní pojištění nestojí obrovské peníze, existuje řada srovnávačů a pojištění lze sjednat online. V takovém případě ho máte okamžitě a vytisknete si jen ústřižek pro připad, že budete potřebovat zavolat na pojišťovnu.

V cestovním pojištění si vyberete limity na jednotlivé případy, jako jsou léčebné výlohy, úrazové pojištění, lze sjednat také pojištění odpovědnosti, pojištění za zavazadla.

U pojištění za zavazadla věnujte obzvláště pozornost na připojištění za elektroniku (notebooky, tablety, smartphone, foťák, atd.), které není obvykle součástí.

Pracovní pojištění

 

Mezi podmínky, které musíte splňovat pro Pracovní prázdniny v rámci programu Zažijte Kanadu, patří také pojištění. Pojištění si musíte zařídit ještě před samotným vstupem do Kanady na celou dobu vašeho plánovaného pobytu.

V rámci procesu žádosti o pracovní povolení nemusíte nikde pojištění do Kanady dokazovat. Můžete být ale požádáni o jeho předložení v průběhu imigrační kontroly při vstupu do Kanady.

Pokud byste neprokázali, že máte uzavřené pojištění do Kanady, nemusí vám být v konečné fázi pracovní povolení vydáno.

Srovnání různých variant pracovního pojištění najdete v našem blogovém článku: Pracovní pojištění do Kanady na Working Holiday. Samozřejmě ho lze využít i pro jiné vízové programy, které umožňují v Kanadě leálně pracovat.

Jak pojištění do Kanady vybrat?

Pokud se chystáte vycestovat v programu Working holiday, doporučujeme při sjednávání pojištění do Kanady věnovat pozornost některým důležitým bodům.

  • Pojištění je dlouhodobé
  • Pojištění je nepřetržité, nikoliv s opakovaným výjezdem
  • Pojištění je pracovní, nejen cestovní
  • Pojištění je pro administrativní i manuální práce

Dlouhodobé zdravotní pojištění

Pokud se chystáte odcestovat na dobu delší než 6 měsíců, můžete se odhlásit od zdravotní pojišťovny - abyste nemuseli sami platit zákonné zdravotní pojištění.

Musíte však pojišťovně doložit, že máte sjednané zdravotní pojištění jiné, tedy cestovní. Důležité je pro pojišťovnu především od kdy, do kdy.

Nepřetržité zdravotní pojištění

Nepřetržité zdravotní pojištění znamená, že budete po celou dobu tohoto pojištění mimo ČR a nebudete se opětovně vracet. Na území ČR byste potom nebyli pojištěni a to je nezákonné.

Pro pojištění do Kanady je toto vhodná varianta.

Navíc, pokud máte sjednané pojištění s opakovanými výjezdy, pojišťovna vás ani nemůže odhlásit.

Pracovní pojištění do Kanady

Při výběru pojištění do Kanady (světa) na vás čekají různé možnosti. Od klasického turistického pojištění až po pracovní.

Rozdíl mezi cestovním a pracovním pojištěním je v podmínkách vyplácení za léčebné výlohy, vztahuje se tedy i na dobu, kdy pracujete.

Pracovní pojištění je samozřejmě dražší než klasické cestovní, ale je vhodné ho mít.

Pojištění pro administrativní i manuální práce

Pracovní pojištění se dále dělí na pojištění pro administrativní činnosti a pojištění pro manuální práce. Pokud ještě nevíte, kde budete pracovat, sjednejte si pojištění na oba typy práce. Některé pojišťovny to nabízí.

Pokud tuto variantu v nabídce nenajdete, dejte přednost manuálním pracím. Ve většině případů toto pojištění kryje i administrativní práce.

Slevové kódy na pojištění

AXA pojišťovna

S pojišťovnou AXA jsme vyjednali 50% slevu na pojištění do Kanady pro všechny varianty - Reference, Komfort i Excellent. Pojištění sjednáváte na oficiálních webových stránkách pojišťovny. Sleva nám byla nabídnuta jako dlouhodobému partnerovi. Jedná se o promo nabídku, pojištění není snížením ceny nijak ovlivněno.

Česká pojišťovna

S Českou pojišťovnou můžete využít celkem 20% slevu na pojištění do Kanady. Pro naši komunitu jsme dojednali 10% slevový kód "jakdokanady", který uplatňujte přímo při sjednání na oficiálních stránkách ČP. Při sjednání pojištění online, získáte dalších 10% slevy, celkem tedy 20%.

Porovnání pojištění do Kanady

Připravili jsme pro vás samostatný článek, ve kterém srovnáváme jednotlivé nabídky cestovního pojištění nejen od českých pojišťoven, ale také zahraniční (pro skutečné fajčmekry). Denní zdravotní pojištění začíná na desítkách korun, měsíční pak okolo 500 Kč a roční pojištění do Kanady dokážete sjednat mezi 5-10 tisíc korun.

Naše doporučení pro pojištění do Kanady

Přestože lze cestovní pojištění uzavřít online a je platné již několik hodin po jeho zaplacení, doporučujeme mu věnovat pozornost minimálně několik dní před samotným odletem do Kanady. Srovnejte si několik nabídek pojištění. Nezapomeňte, že nejlevnější neznamená vždy nejvýhodnější. Věnujte pozornost limitům zdravotního pojištění, výši plnění, rizikovým sportům a rovněž je vhodné pročíst si obchodní podmínky (znáte to, malá písmenka mají stejnou váhu jako ta velká, přestože nejsou vždy dobře čitelná). Ujasněte si, co vše chcete pojistit. Jakmile si vyberete, ústřižek pojištění si vytiskněte a rovněž 1x kopii smlouvy jako doklad v případě kontroly na letišti či při vstupu do Kanady.

Slevové kódy, kupony a slevy na cestovní pojištění

Pro naši komunitu JakDoKanady.cz jsme vyjednali speciální slevy pro cestovní pojištění od AXA a České pojišťovny. Tyto slevy můžete uplatnit jak pro měsíční, tak pro roční cestovní pojištění.

Sleva 50% na pojištění od AXA

Sleva 20% na cestovní pojištění od České spojišťovny

Věříme, že vám slevové kódy budou fungovat! :-)

TOP

SLEVOVÝ KÓD na pojištění do Kanady. Až 50% ceny dolů!

Získejte slevu na cestovní nebo pracovní pojištění do Kanady. Zájemcům zasíláme slevové kódy se slevou 50%.

Váš e-mail je v bezpečí. Nemáme rádi spam.

Do Kanady s jistotou

Praktická brožura pro všechny,

kteří míří do Kanady a chtějí na WH víza.