PRŮVODCE DO KANADY NA WORKING HOLIDAY

Aktualizováno pro sezonu 2024

První praktická příručka o tom, jak získat pracovní povolení do Kanady v rámci programu Working holiday (IEC), najít si práci a chytře cestovat.

Průvodce krok za krokem obsahuje naše zkušenosti i zkušenosti dalších Čechů s dlouhodobým pobytem v Kanadě. 

E-BOOK JAK DO KANADY NA WORKING HOLIDAY

150 stran užitečných informací na jednom místě

Praktický průvodce vznikl přímo v Kanadě, kde jsme pracovali díky working holiday programu. Rozhodli jsme se odjet do Kanady na vlastní pěst. Dohledávání informací nebylo vůbec snadné, protože tenkrát občas ani oficiální zdroje neuváděly informace srozumitelně.

Dnes sdílíme své zkušenosti z Kanady. Od samého začátku, jak probíhá celý proces žádosti o Working holiday, co vše je nutné zařídit a zorganizovat předem. Jak si sehnat práci v Kanadě, bydlení a jaký je vůbec život v Kanadě.

Můžete se spolehnout na ucelené informace, přehledné tabulky i srovnání jednotlivých variant. Jsme cestovatelé a rádi vám pomůžeme na vaší cestě do Kanady.

E-book pravidelně aktualizujeme a doplňujeme o další praktické tipy a doporučení od dalších Čechů, kteří trávili v Kanadě pracovní prázdniny.

CO V E-BOOKU NAJDETE

E-book obsahuje aktuální informace pro sezonu 2024

Proces žádosti Working holiday

Krok za krokem, jak vyplnit formulář a vyvarovat se chybkám. Včetně print screenů, vše vysvětleno do detailu.

Destinace

Které město si vybrat pro svůj pobyt? Přehled a srovnání nejoblíbenějších destinací v Kanadě, které jsou vhodné pro WH pobyt.

Letenka

Doporučené tipy a rady, jak najít tu nejlevnější letenku do Kanady. Ušetříte stovky a možná i tisíce korun.

Pojištění

Porovnáváme české i zahraniční pojišťovny, které nabízí cestovní i pracovní pojištění. Získáte i slevové kódy.

Práce v Kanadě

Jak hledat práci - posílat e-maily, pochůzkovat anebo použít jiné metody? Jaká práce je v Kanadě žádaná?

Ubytování

Jak řešit ubytování na dlouhodobý pobyt v Kanadě? Porovnáváme Couchsurfing, Booking, Airbnb, sdílený pokoj i samostatné bydlení.

Tabulky a přehledy

Tabulky, přehledy a check-listy. Graficky uspořádané informace, které vám předají nejužitečnější informace o Kanadě, které potřebujete vědět.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jaké jsou životní náklady v Kanadě? Jak je to s řidičským průkazem? Je lepší jet přes agenturu nebo na vlastní pěst? A mnohé další...

PRO KOHO JE E-BOOK VHODNÝ

Pro ty, kteří chtějí získat ucelené a přehledné informace o procesu žádosti o Working Holiday do Kanady.

Pro ty, kteří nejsou rozhodnutí, zda vyjet do Kanady na vlastní pěst nebo s asistencí agentury.

Pro ty, kteří si nevěří, zda dokážou sami najít práci v Kanadě.

Pro ty, kteří nechtějí trávit hodiny hledání informací a neustálého doptávání s nejistotou výsledku.

Pro ty, kteří chtějí získat co nejvíce informací za co nejméně času a s co nejmenším úsilím.

JAK VYPADÁ E-BOOK UVNITŘ

E-book Jak do Kanady Vám pomůže rozhodnout se, zda je cesta do Kanady na vlastní pěst pro Vás to pravé či zda je lepší spíše využít služeb agentury. Zjistíte, kolik taková cesta se všemi náležitostmi skutečně stojí. Získáte také finanční tabulku propočtů. Dozvíte se, jak podat žádost o víza v nejoblíbenějším programu Zažijte Kanadu.

Přečtete si tipy, jak výhodně nakoupit letenku, pojištění a co vše byste si měli zajistit před samotným odletem. Dozvíte se naše vlastní chyby, když jsme my odlétali do Kanady a máte možnost se těchto kiksů vyvarovat. Zároveň nabízíme rychlou orientaci po příletu do Kanady.

Dáváme tipy, jak a kde si rychle najít bydlení, jak si zařídit potřebné dokumenty pro legální práci v Kanadě a kde hledat volná pracovní místa. Na závěr připojujeme desítky užitečných odkazů, které Vám pomohou při hlubším zkoumání jednotlivých témat.

BONUSY, KTERÉ ZÍSKÁTE

101+ odkazů na webové stránky

Získáte přístup k unikátnímu seznamu webových stránek, který jsme vytvořili jako speciální rozcestník pro uchazeče o Working Holiday víza do Kanady. Více jak 101 odkazů přehledně seřazených.

Janča a Martin v kontaktu

Během celého procesu a organizování Tvé cesty do Kanady jsme s Tebou. Můžeš se kdykoli na cokoli zeptat a máš jistotu, že Ti odpovídají přímo Janča a Martin.

Checklist na co nezapomenout

Kontrolní seznam, který využijete při plánování cesty do Kanady na WH. Cílem je mít vše na jednom místě, abyste nic nezapomněli a postupně si mohli odškrtávat, co vše ještě chybí zařídit.

Garance vrácení peněz

U nás někupuješ zajíce v pytli. Pokud se Ti brožura nebude líbit, do 30 dnů můžeš požádat o vrácení peněz, vrátíme Ti je v plné výši. Jsme fér a zakládáme si na důvěře.

V ČEM JE E-BOOK JINÝ NEŽ TENTO BLOG?

E-book je maximálně přehledný a ucelený zdroj informací o cestě do Kanady a životě v Kanadě. Poskládali jsme informace jako puzzlík po puzzlíku, aby bylo co nejsnadnější se v nich orientovat.

Naše příručka je určena pro zájemce a uchazeče o Working Holiday v programu Zažijte Kanadu (International Experience Canada).

Informace nepřepisujeme. Mluvíme o tom, čím jsme si sami prošli. Dobře víme, co celý proces obnáší a předáváme naše zkušenosti, doporučení a rady.

Vše je plně aktuální. E-book vždy aktualizujeme a najdete v něm ty nejužitečnější informace, na které se můžete spolehnout.

Blogy, facebookové stránky jsou moc fajn a určitě doporučujeme sledovat diskuzní vlákna.

Ne vždy však na to má člověk čas a náladu. To je další důvod, proč vznikl e-book. Seskupujeme tam nejčastější dotazy a odpovědi.

Na našem webu se snažíme nabídnout komplexní informace o Kanadě. Přiznáváme se, že řadu tipů máme ale schovaných pouze v e-booku. Největším zájemcům prostě chceme předat úplně všechno!

REFERENCE

Potom, co jsem se rozhodl, že odjedu Kanady, jsem vlastně vůbec nevěděl, kde začít. Jasně, na internetu nějaké informace jsou, ale... Naštěstí jsem dostal rychle doporučení na Janu a Martina. S jejich e-bookem jsem ušetřil obrovské množství hodin, které bych jinak strávil hledáním a sumarizováním informací. Takhle jsem měl všechno hned, přehledně a na jednom místě! Navíc některé informace a poznatky, co v něm jsou, si prostě musíte zažít, ty nevyčtete a přesně tyhle jejich zkušenosti v e-booku najdete! Doporučuju!

Jindřich Keka, Praha

Váš e-book je úžasný, myslím, že k němu nemám ani žádné výhrady. To stejné platí i pro Vaše webové stránky a celkově pro Váš přístup. Snažíte se informovat lidi o všem a v co nejkratším intervalu (viz otevření poolu). Veškeré informace jsem našla ve Vašem e-booku a pokud jsem si jednou nebyla úplně jistá, tak jsme Vám napsala e-mail s dotazem, na který jste odpověděli opravdu rychle.
Takže ještě jednou velké díky za Vaši práci!

Klára Messerschmidtová, Brno

O AUTORECH

Do Kanady jsme se vydali v roce 2014 v rámci programu Zažijte Kanadu s Working Holiday vízy. Byl to první ročník online žádostí a nikde pořádně informace. Tak jsme se rozhodli začít o naší cestě psát a založili jsme portál JakDoKanady.cz. Nyní už více jak 7 let sdílíme nejen své zkušenosti a praktické tipy, ale také postřehy, zážitky a doporučení od dalších Čechů, kteří vyrazili do Kanady na WH.

martin_web2

Martin Rosulek

Cestovatel a milovník dobrodružství. Martin dokázal spojit svoji cestovatelskou vášeň s prací online v životní styl digitálního nomádství. Dnes se věnuje naplno online marketingu. Jeho cestu můžete sledovat na blogu DigitalniNomadstvi.cz.

janina_web2

Jana Dyškantová

Pozitivní cestovatelka, která našla svoji vášeň v kreativním umění a fotografování. Nepřestává hledat své vnitřní štěstí, objevovat nové a radovat se z maličkostí. Její myšlenky a pohled na svět můžete sledovat na blogu JanaDyskantova.cz

OBJEDNÁVKA

E-book Jak do Kanady na Working holiday

V případě dalších změn e-book průběžně aktualizujeme a posíláme upozornění s možnostní stažení nové aktuálnější verze. 

E-book je aktualizován pro rok 2023

Cena: 299 Kč

TOP