LEVNÉ PŮJČENÍ AUTA V KANADĚ

Porovnejte ceny autopůjčoven v Kanadě a získejte tu nejlepší nabídku

  1. Nejlevnější je půjčení auta online, a to přibližně 2-3 měsíců předem.
  2. Doporučujeme mít kreditní kartu, avšak ze zkušenosti některé autopůjčovny berou také debetní karty.
  3. V Kanadě se jezdí stejně jako v České republice vpravo. Většina aut je v Kanadě s automatickou převodovkou, není potřeba tedy během jízdy řadit. Pokud chcete auto s manuální převodovkou, samozřejmě lze během rezervace vyžádat.
  4. GPS navigace není obvykle ve standardní výbavě. Doporučujeme mít stažené Google mapy offline, či využijte aplikace Maps.me.

PODMÍNKY PRO PŮJČENÍ AUTA V KANADĚ

Věk řidiče

Auto vám v Kanadě půjčí od 18 let (pokud máte řidičský průkaz), avšak počítejte s příplatkem (tzv. Underage Driver Fee). Pokud je vám více 25 let, půjčení je bez příplatků.

Řidičský průkaz

Půjčovnám v Kanadě obvykle stačí předložit platný český řidičský průkaz s vlaječkou EU v pravém rohu. Přesto doporučujeme mít s sebou také mezinárodní řidičský průkaz. Pořídíte ho snadno v ČR za 50 Kč.

Platební karta

Pro úhradu zálohy a půjčovného použijte ideálně kreditní kartu (MasterCard nebo Visa). Dle zkušeností půjčovny přijímají někdy také debetní platební kartu.

Cestovní pas

Při vyzvednutí auta si váš cestovní pas okopírují, slouží k identifikaci pronajímatele a řidiče vozidla.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Kdy si rezervovat půjčení auta v Kanadě?

Obvykle bývá cena nejlevnější při rezervaci 2-3 měsíců před vyzvednutím automobilu. Během levních prázdnin, svátků (např. Vánoc) je lepší rezervovat auto více dopředu kvůli zvýšené poptávce.

Jaké auto rezervovat?

Typ vozu vybírejte vždy k účelu cesty, délky trasy a počtu cestujících. Pokud plánujete delší cestování, volte raději pohodlnější auto. Nejlevnější třída se nazývá Economy. Střední třída automobilů je dražší o cca 10-15%, SUV pak o 20-25%. Pokud plánujete cestu do Kanady v zimním období, doporučujeme pronájem SUV vozidla.

Je lepší půjčit si vůz na letišti nebo v centru města?

Obvykle jsou ceny za pronájem aut v Kanadě nižší na letištích. Avšak nejedná se o neotřesitelné pravidlo, doporučujeme porovnat nabídky z více půjčoven. Využít můžete online srovnávač pro pronájem aut v Kanadě.

NA CO SI DÁT POZOR

Inzerovaná cena za online rezervaci nemusí být konečná

Některé autopůjčovny se snaží inzerovat nízkou cenu za půjčení, avšak tato cena neobsahuje daně, poplatky či pojištění. Pozor na tyto praktiky.

Omezení počtu najetých mil (kilometrů)

Při rezervaci se přesvědčte, zda jste omezeni počtem najetých mil (kilometrů). Některé půjčovny omezují najetou vzdálenost na den, jiné na celý termín pronájmu. V případě překročení byste dopláceli dle stanoveného tarifu (který bývá velmi drahý).

Druhý řidič za poplatek

Pokud se plánujete střídat v řízení, je třeba uvést do smlouvy pronájmu auta také druhého řidiče. Obvykle je druhý a každý další řidič mírně zpoplatněn. Podvádět se však nevyplácí, protože pokud způsobí nehodu řidič, který nebyl uveden ve smlouvě, pojištění se na auto nevztahuje a škodu budete muset zaplatit ze svého.

TOP DESTINACE NA PRONÁJEM AUTA

Vancouver

Průměrné půjčovné na den: 757 Kč

Calgary

Průměrné půjčovné na den: 757 Kč

Edmonton

Průměrné půjčovné na den: 785 Kč

Toronto

Průměrné půjčovné na den: 756 Kč

Montreal

Průměrné půjčovné na den: 756 Kč

Quebec

Průměrné půjčovné na den: 785 Kč

LEVNÉ AUTOPŮJČOVNY

Budget

Hodnocení 8.1/10
2000+ recenzí

Alamo

Hodnocení 8.5/10
2000+ recenzí

Discount

Hodnocení 6.7/10
250+ recenzí

Herz

Hodnocení 8.1/10
2000+ recenzí

Peel

Hodnocení 4.6/10
100+ recenzí

TOP