VANCOUVER

VANCOUVER

Objevte kouzlo Vancouveru, life-stylového přímořského velkoměsta, které nabízí atraktivní spojení kultury, zábavy, venkovních aktivit i pohodového relaxu.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Vancouver je přístavní město na jihozápadě kanadské provincie Britské Kolumbie. Vancouver je třetí největší město v Kanadě a vůbec největší metropolitní centrum.

 • Provincie: Britská Kolumbie
 • Časové pásmo: UTC-8 (pacifické pásmo)
 • Časový posun vůči Praze:  minus 9 hodin
 • Rozloha Vancouveru: 114,67 km2
 • Počet obyvatel ve Vancoueru: 587 891
 • Hustota zalidnění: 5,25 obyvatele/km2
 • Oficiální web: www.vancouver.ca

LETENKY DO VANCOUVERU

Letenky do Vancouveru pořídíte nejlevněji s odletem z některého z evropských letišť (Londýn, Vídeň). Z Prahy jsou provozovány také přímé lety.

Ceny letenky

Obvyklá cena zpáteční letenky Praha - Vancouveru: 14 tisíc Kč

Obvyklá cena zpáteční letenky Londýn - Vancouver: 9 tisíc Kč

Doporučujeme kupovat letenku v rozmezí 30 - 90 dní před plánovaným odletem.

Nová letecká linka WOW air do Vancouveru

ZAJÍMAVÁ MÍSTA VE VANCOUVERU

Z celé Kanady je Vancouver bezpochyby nejoblíbenější destinací pro Čechy, jak pro zájemce o Working Holiday víza, studium v Kanadě, tak pro turisty. Bydlet ve Vancouveru je sen mnoha z nás, nejen Kanaďanů.

Mírné klima a rozmanitá fauna a flóra je perfektní kombinací pro turisty všech nároků. Vancouver získal díky své lokaci známku oblíbenosti, která jen tak nevyprchá. Kombinace blízkosti hor a oceánu sbližuje jak milovníky letních sportů, tak zimní náruživce.

 • Vancouver Lookout Harbour Centre Tower - vyhlídka na celé město
 • Vancouver Aquarium - akvádium, největší v Kanadě
 • Canada Place - centrum u pobřeží s dloukilometrovou promenádou
 • The Grouse Mountain - ideální pro hiking, můžete jet také lanovkou
 • Stanley Park - největší park ve Vancouveru vč. indiánských totemů, přes 400 hektarů zeleně
 • Wreck Beach (naše oblíbená, trochu alternativní, ale fajn lidi, volejbal hřiště, výhled na zasněžené hory a část downtownu)
 • English Bay Beach (lokace WestEnd, volejbal, venčení psů)
 • Vancouver Art Gallery
 • Coal Harbour
 • Queen Elizabeth Park (Park královny Alžběty)
 • Katedrála Christ Church Cathedral
 • Hotel Vancouver
 • Muzeum antropologie
 • Soudní dvůr s Robson Square
 • Chinatown
 • Millennium Gate
 • Science World
 • Lonsdale Quay public market

Zajímavosti

 • Přístav ve Vancouveru Port of Vancouer (CXH) vykazuje největší objem přepravy v celé Severní Americe. Lodě ročně přepraví výrobky v hodnotě přes 43 miliard kanadských dolarů.
 • Vancouver je někdy označován jako Hollywood severu.
 • Město Vancouver neleží na ostrově Vancouver. Vancouver island je součástí Britské Kolumbie. Oba názvy nesou jméno po kapitánovi Georgi Vancouverovi.
 • V USA ve státě Washington najdete také město s názvem Vancouver.
 • Součástí Vancouveru je i třetí největší městský park Stanley Park s rozlohou větší než 400 hektarů. Při dobré viditelnosti můžete vidět vulkán Mount Baker (3 285 m.n.m.).
 • Není dovoleno na plážích pít alkohol. Realita je taková, že se alkohol na plážích pije. Láhev schovávejte do papírových pytlíků, používejte PET lahve do Coca-Coly a buďte pozorní. Policajti jezdí na plážích na čtyřkolkách!

ZAJÍMAVÁ MÍSTA VE VANCOUVERU

VIEW ALL
Vancouver Island

Vancouver Island

Garibaldi-park-frantiska

Garibaldi Park

Tetřeví hora

Mobilní aplikace

Nainstaluj si naší mobilní aplikaci a objev 100+ cestovatelských míst v Kanadě. Označ si svá oblíbená místa a vytvoř si vlastní itinerář na cestu.

Hledáš radu

Zeptej se na cokoli v naší FB skupině, kde ti poradí zkušení cestovatelé. Najít tu můžeš i cestovatelského parťáka nebo parťačku.

POČASÍ

Vancouver leží na jihozápadě Kanady s přístupem k Tichému oceánu skrze úžinu Strait of Georgie. Od přímého vlivu oceánu ho však do značné míry chrání Vancouver Island.

Vancouver má oceánské klima, které ohřívá teplý Severní tichomořský proud. Na kanadské poměry se jedná o nezvykle mírné a teplé podnebí, a také proto je Vancouver tolik oblíbený.

Léto ve Vancouveru je nádherné. Těšit se můžete na vysluněné dny s příjemnými teplotami. V sezóně červenec a srpen očekávejte teplotu okolo 22-25 stupňů.

Zima je ve Vancouveru velmi deštivá, proto si získal přezdívku Raincouver. Zatímco ve vyšších polohách sněží, ve městě je i v zimě teplota nad bodem mrazu. Deštník se ale stane vaší povinnou výbavou na každou cestu. Statisticky je nejvíce srážek mezi říjnem a dubnem. V lednu očekávejte teploty okolo 3-9 stupňů.

Více o počasí ve Vancouveru si můžete přečíst na naší speciálně vytvořené stránce: Počasí ve Vancouveru.

večerní Vancouver

ŽIVOT VE VANCOUVERU

Vancouver se během posledních několika let pravidelně umisťuje v mezi prvními šesti nejlepšími místy na světě podle kvality života.

Životní styl je ve Vancouveru jedinečný. S možnostmi, co dělat a jak trávit čas jsou ale spojeny zvýšené náklady. Vancouver současně patří mezi nejdražší města na světě.

Vancouver je multikulturní město, je mixem národností a často bývá označován jako město čtvrtí, právě z důvodu etnické různorodosti. Vancouver je v Kanadě druhou nejoblíbenější destinací pro emigranty, hned po Torontu.

Původní a nejpočetnější obyvatelstvo je historicky z Anglie. Číňané dnes představují druhou nejpočetnější skupinu. Z asijských národů zde najdete také Vietnamce a Filipínce. Řada obyvatel z Hong Kongu, a to z historického důvodu britské kolonie.

Rozhovor s Klárou o Vancouveru

Klára žije ve Vancouveru od roku 2012 a povídáme si spolu o práci, bydlení a životním stylu ve Vancouveru.

Bydlení

Popularita Vancouveru jako turistické destinace má svoji stinnou stránku v podobě vysokých cen za ubytování a bydlení vůbec. Statisticky je Vancouver město s nejvyššími náklady v oblasti bydlení.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, využijte vyhledávače Booking anebo AirBnB s řazením cen od nejnižší. Alternativně můžete využít tzv. couchsurfing, který nabízí ubytování zdarma na pár dní u místních obyvatel.

Obvyklá cena na 1 noc

Postel ve sdíleném pokoji (dorm): 20 CAD

Dvojlůžkový pokoj (double-room): 50 CAD

Obvyklá cena měsíčního pronájmu: 700 - 1400 CAD

Doprava ve Vancouveru

Z mezinárodní letiště Vancouver International Airport (YVR) se nachází v Richmondu vzdáleném 13 km od centra Vancouveru. Očekávejte 30-45 minutovou cestu mětskou dopravou (nejlevnější), speciální autobusovou linkou (cca 13 CAD) či taxíkem (základní sazba je 1,8 CAD na kilometr + 3 CAD jednorázově za využití taxi).

Více informací na oficiálních stránkách Vancouver International Airport.

Pokud plánujete Working Holiday pobyt ve Vancouveru anebo jedete do Vancouveru jako turisti na 3+ dní, vyplatí se vám Compass card, karta pro veřejnou dopravu. Podívejte se, jak Compass card funguje (český návod).

Městská doprava Translink

Městská doprava je ve Vancouveru zajišťována TransLinkem, který poskytuje jak autobusy, tak vlaky (SkyTrain) i autobusy, které jezdí na trajektech (SeaBus).

Lístek pro dospělého stojí 2,5 CAD a je platný hodinu a půl.

Meziměstská doprava

Většina meziměstských autobusů vyjíždí ze stanic Pacific Central Station (1150 Station St.).

 • Vzdálenost Vancouver a Calgary je 674 km.
 • Vzdálenost Vancouver a Edmonton je 819 km.
 • Vzdálenost Vancouver a Toronto je 3356 km.
 • Vzdálenost Vancouver a Ottawa je 3540 km.
 • Vzdálenost Vancouver a Montreal je 3678 km.

Mezi nejlepší dopravce patří:

 • Greyhound Canada (Vancouver, Whistler, Kelowna, Calgary)
 • Pacific Coach Lines (Vancouver - Whistler)
 • Snowbus (Vancouver - Whistler)
 • Quick Couch Lines (Vancouver - Seattle)

Vlak

Vlaky jsou sice pohodlné, ale shledali jsme je poměrně drahé. Navíc počítejte, že Kanada je obrovská, předem si zjistěte skutečnou vzdálenost a jak dlouho jízda bude trvat.

Lodní přeprava

Využijte servis BC Ferries.

Auto a motorka

Nezapomeňte na Mezinárodní řidičský průkaz a dejte pozor na skupiny, které smíte řídit. Dle našich zkušeností to policajti moc neřeší, ale tady to záleží na uvážení policajta.

Pozor na odlišnost od České republiky a Slovenska - řídit smíte až od 21 let.

PRÁCE VE VANCOUVERU

Vancouver se stal významným centrem softwarového průmyslu. Filmový průmysl (proto je Vancouver přezdívaný jako Hollywood severu) a biotechnologie jsou rovněž na velkém vzestupu.

Práce ve Vancouveru je na jednu stranu hodně, na druhou stranu je obtížné si najít příležitostnou dobře placenou práci.

Díky velkému přílivu imigrantům, kteří tlačí ceny dolů je zde poněkud drsnější konkurenční prostředí a mnozí jsou ochotni pracovat za minimální mzdu.

Pro více informací o práci v Kanadě navštivte naši stránku: Práce v Kanadě.

Kde pracovat ve Vancouveru

Možností, kde pracovat je ve Vancouveru skutečně nekonečně mnoho.

Hodně imigrantů pracuje ve stavebnictví (nutný certifikát za pár desítek dolarů). Nejen jako pomocný dělník, ale zajímavější je lépe placený superviser. Stavebnictví je víceméně celoroční, některé projekty samozřejmě sezónní. Sezónní prací je zahradnictví, které je skutečně populární.

Práce bez nutné angličtiny najdete často také jako umývač nádobí, pomocný kuchař.

Velká poptávka po pracovní síle je v restauracích, kavárnách a barech. Tady byste měli mít už komunikativní angličtinu. Dýška v řadě podniků jdou přímo do vaší kapsy, tak se práce v pohostinství může mnohonásobně vyplatit.

S plynulou angličtinou můžete uvažovat o práci na recepci či na pozici administrace v soukromé firmě. Zde se s platem dle předmětu činnosti a vaší angličtiny už dokážete dostat na zajímavější peníze.

Základní práce v IT ve Vancouveru není bohužel dobře odměňovaná, a to především z důvodu velké konkurence pracovní síly z východu (Indie, Pákistán, atd.), která je ochotná pracovat za minimální mzdu. Nemusí se jednat pouze o programování a správu sítě, ale také o kreativní práci jako je grafika a webdesign. Pokud chcete být dobře placení na IT pozici, musíte mít specializované schopnosti (skilly).

Práci můžete najít také jako rozvážeč pizzy, umývač aut na myčce, prodavač v supermarketu, hlídač, atd.

TOP