ČLENSKÁ SEKCENaskoč na svou cestu do země javorového listu

Vstup do uzavřené členské sekce pro Working Holiday cestovatele, kteří chtějí získat informační náskok a příležitosti k získání práce v Kanadě.

Upozornění: Práci v Kanadě nezprostředkováváme ani nezajišťujeme. Nejsme schopni garantovat, že uzavřete s kanadským zaměstnavatelem pracovní smlouvu.

Katalog prací

Seznam pracovních příležitostí v Kanadě se zaměřením na sezonní práce v horských resortech, turistickém ruchu a pohostinství, na farmách i sadech. Aktuální seznam celkem 100 zaměstnavatelů a pracovních pozic umožní uchazečům o Working Holiday pobyt snadněji oslovit kanadské zaměstnavatele a získat Job Offer.

101+ odkazů na webové stránky

Získáte přístup k unikátnímu seznamu webových stránek, který jsme vytvořili jako speciální rozcestník pro uchazeče o Working Holiday víza do Kanady. V rozcestníku na vás čeká více jak 101 odkazů přehledně seřazených dle různých tématických okruhů. Usnadněte si dohledávání informací a mějte vše připnuté na virtuální nástěnce.

E-book Jak na Working Holiday

Praktická brožura pro zájemce o Working Holiday víza obsahuje průvodce krok za krokem, jak získat WH víza, najít si práci a chytře cestovat po dobu až 1 roku v Kanadě. E-book v PDF se 144 stranami vám ušetří čas i peníze. A také dodá praktické rady pro přípravu na dlouhodobý pobyt v Kanadě.

Záznam z festivalu Jak do Kanady

Video a audio záznam z festivalu Jak do Kanady konaného v zimě 2019. Celkem 8 přednášek a 2 panelové diskuze o cestování, práci, vízech a životě v Kanadě. Podívejte se na 7,5 hodin osobních zkušeností Čechů, kteří vám přiblíží autentické okamžiky, co vás může potkat v Kanadě. Získejte jedinečné tipy na zajímavá místa, která navštívit.

Checklist pro Job Offer

V PDF najdete, co by měl potřebný Job offer pro uchazeče o WH obsahovat, kdy a kam ho zaslat a odkazy na oficiální zdroje informací. Krátký checklist, abyste si mohli odškrtnout všechny kolonky a měli jistotu, že váš Job Offer obsahuje vše, co je potřeba.

Kalendář práce na sadech a farmách

Kdy se vydat do které části Kanady a hledat práci na ovocných sadech a zeleninových farmách? Odpověď vám usnadní kalendář, který eviduje ideální měsíce pro sklízení jednotlivých druhů ovoce a zeleniny v Kanadě. Využijete ho, pokud chcete pracovat na farmě v Albertě, Britské Kolumbii anebo Ontariu.

Vzory životopisu

Dva vzorové životopisy (resumé), které si můžete stáhnout a přizpůsobit vlastním potřebám. Záměrně jsme ponechali údaje o vzdělání, práci i dovednostech, abyste měli inspiraci a představu o dobře zpracovaném životopisu. Jedná se o vzory životopisu, které po vašich úpravách můžete posílat zaměstnavateli a žádat o práci v Kanadě.

Seznam facebookových skupin

Seznam všech českých facebookových skupin o Kanadě, které se věnují tématům práce, cestování, inzerce či života a emigrace, vám pomůže zodpovědět řadu otázek nebo najít inspiraci pro vaši cestu. Víc hlav víc ví. Češi a Slováci drží pospolu, vzájemně si pomáhají a sdílí své zkušenosti. Připojujeme informace o aktivitě ve skupině i počtu členů.

Checklisty na co nezapomenout

Dva checklisty: 1x PDF Před a během žádosti o WH a 1x PDF Před odletem a po příletu. Jedná se o kontrolní seznamy, které využijete při plánování cesty do Kanady na Working holiday. Dle jednotlivých fází vízové žádosti si postupně můžete odškrtávat co vše ještě chybí zařídit nebo co už není třeba řešit.

Úžasná místa v Kanadě

100+ úžasných míst v Kanadě, to je vytuněná mapa pro cestovatele, kde postupně vyznačujeme místa, která stojí za to navštívit. Některá místa doplňujeme krátkým popisem a přidáváme odkaz na blogový článek. Vše jede na GoogleMaps, takže snadno nastavíte i navigaci.

Prioritní e-mail podpora

Získáte přístup ke speciálnímu formuláři pro dotazy, kterým se budeme věnovat prioritně. S nárůstem zájemců o cestu do Kanady musíme dnes rychlost odpovědí prioritizovat. Nevíme vše, ale víme toho hodně. U odpovědí, které neznáme, vás nasměrujeme na zdroje informací.

Webináře

Speciální webináře pro členskou sekci, kde jsme vám osobně k dispozici a zodpovídáme vaše dotazy. Věnujeme se těm tématům, které aktuálně řešíte. Vysvětlíme a poradíme. Webináře jsou novinkou a jsou pořádány ad hoc na domluvě.

VIDEO OBSAH v členské sekci

Záznam z festivalu v novém kabátu s nesmrtelnými přednáškami

Martin a Janča, zakladatelé portálu JakDoKanady.cz, budou sdílet jaké kanadské štěstí je potkávalo na cestě do Kanady, v Calgary i Prince George. Promítnou také fotky z nevšední práce na kanadských hudebních festivalech i zákulisní snímky z hippie obchodu, který vedli během nejnáročnější vánoční sezóny.

Simča a David Pátkovi povypráví o tom, jak se dostali do Kanady díky WH vízům. Budou sdílet, proč si jako cílovou destinaci vybrali provincii Alberta a konkrétně město Canmore a jaké to pro ně mělo plusy i minusy.

Zavzpomínají na to, jak v Canmore hledali práci a jak dlouho jim trvalo než nastoupili na první pracovní den? Jaká byla jejich mzda? Dalo se z toho dobře žít a taky ušetřit?

Povypráví také o originálním způsobu bydlení v Canmore (bydlení v dodávce, tzv. vanlife) a nebudou chybět ani tipy na výlety v národních parcích i okolí.

Karel Štěpánek vám bude vyprávět o tom, jak pracoval v největším kanadském lyžařském středisku, aby si vydělal peníze na cestu na Aljašku. Málem se tam však nepodíval, protože ho v Kanadě nečekaně překvapil samec medvěda grizzly, od kterého byl jen pár metrů.

Přijďte si poslechnout velmi humorné bláznivé historky cestovatele, který skončil s prací v kanclu a vyrazil na mnoho let poznávat svět. Mimo to má zkušenosti také s WH vízy z Nového Zélandu i prací na dalších místech po světě a proto, pokud váháte mezi dalšími lokacemi, třeba dostanete dávku inspirace, kam se vydat raději.

Alena Makovcová se vydala do Kanady sama, s příšernou angličtinou a svou cestu si užila jako blondýna v nesnázích. Na working holiday málokdo vyrazí za kariérou a tak i příběh Aleny ukáže, proč se z vysokoškolačky stala uklízečka v odlehlém srubovém resortu v srdci Národního parku Banff, jaké to má výhody i nevýhody.

Osvětlí třeba i to, proč je auto naprostá nezbytnost pro bydlení v divočině a jak ho (ne)kupovat? A jaké jsou rozdíly mezi přístupem k životu v Kanadě a v Čechách?

Ve volném čase si užívala toho, co ji bavilo nejvíce - fotila a objevovala krásy kanadské divočiny, a proto se můžeš těšit i na parádní fotky a tipy k focení v okolí Banffu.

Chystáš se do Kanady v páru? Jakub Nowak vycestoval do Kanady na WH se svou ženou, pro kterou žádali o open work permit až v Kanadě.

Jakub zůstal po celý pobyt OSVČ v ČR a bude sdílet nutnou administrativu.

Osvětlí, jaké bylo hledání práce v Kanadě v oboru IT, aby získal skilled job a završí to také zkušeností s kanadským zdravotnictvím. V Kanadě se jim totiž narodil syn a proto může sdílet také svou zkušenost s porodem a následnou byrokracií v ČR.

Poslechni si příběh česko-kanadských peripetií, zakončený cestováním s dvouměsíčním synem v Albertě.

Západní Kanada – to nejsou jen slavné Rocky Mountains, kam míří většina turistů.

Objevte méně známá, rozhodně však neméně krásná místa Britské Kolumbie, které stojí za to zařadit do svého itineráře.

S Patrikem Zouharem se podíváme na prosluněné vinice a vyprahlou poušť v Okanagan Valley, vyšplháme na vrcholky hor s výhledem na tyrkysově modrá jezera v Garibaldi Parku a ztratíme se v panenské divočině lemované dlouhými písečnými plážemi na Vancouver Islandu.

Martina s Michalem Havlíčkem vycestovali do Kanady v rámci WH a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí života.

Svědčí o tom téměř 30.000 kilometrů najetých napříč Kanadou a částí USA, desítky absolvovaných treků a hiků v kanadské divočině a nekonečné množství zážitků spojených s místními lidmi, dobrodruhy, ale také s všudypřítomnou divokou zvěří.

Těšit se můžeš na tipy na trasy v kanadských Rockies pro začátečníky i pokročilé a autentické vyprávění s praktickými doporučeními na vybavení a plánování cest.

Cestovatelská fotografie může mít spoustu podob. Tomáš Mähring Tě provede tím, co se Ti může hodit při pořizování fotografií právě v Kanadě. Hory, řeky, jezera a vodopády, ale i polární záře a noční fotografie.

Co dělí "obyčejný cvak" od super fotky? Tipy pro každého a návody, jak zachytit kanadskou přírodu v té největší kráse.

Nemusíš mít zrcadlovku, dechberoucí fotografie dokážeš často nafotit i s chytrým telefonem, stačí si vrýt pod kůži pár pravidel a ta dodržovat. Tomáš bude sdílet užitečné tipy nejen na fotografii, ale současně na místa, která stojí za návštěvu. Fotka pak bude tvojí krásnou vzpomínkou.

Working holiday víza jsou nejoblíbenější možností, jak v Kanadě pracovat a cestovat po dobu jednoho roku. V panelové diskuzi budeme sdílet zkušenosti s working holiday vízy a prací v Kanadě.

Zajímá Tě, jak roční pobyt v Kanadě zorganizovat? Jaký je život v Kanadě? Jak hledat dobře placenou práci? Kolik si vyděláš dolarů? Jakou destinaci zvolit?

Panelová diskuze (2019) - otevřeně sdílíme své zkušenosti, dobré i ty špatné. Diskuze, která Ti otevře oči!

Chceš pracovat v Kanadě, ale co když nedostaneš Working Holiday víza - existují alternativy? Co může dělat pár, když je z WH poolu vybraný pouze jeden? Jaké mají Češi možnosti zůstat v Kanadě delší dobu, jak a kdy si prodlužovat víza?

Panelová diskuze s těmi, kteří se prokousali administrativou, zažili Kanadu na různá víza a mají zkušenosti s dlouhodobým pobytem v Kanadě. Jak získat skilled víza, express entry, common-law, trvalý pobyt anebo dokonce občanství?

Ideální čas zjistit, jak náročné (administrativně, finančně, časově) je získání pracovního povolení na jiná než WH víza pro české občany.

OBJEDNÁVKA ČLENSKÉ SEKCE

Členství na 12 měsíců

Cena: 990 Kč

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Členská sekce je nástroj, který vaši cestu do Kanady usnadní řadou poskytnutých informací i potřebnými odkazy, nad jejichž hledáním byste jinak možná strávili mnohem více času.

Dodá vám nejen užitečné informace, ale také naši podporu a možnost se kdykoliv na cokoliv zeptat s prioritou vyřízení.

Tématice WH víz v Kanadě se věnujeme již 5 let a další řada příběhů a zkušeností se k nám dostala z řad našich čtenářů. Ačkoliv neznáme odpovědi na všechny otázky, i v takových případech vám dokážeme pomoci a nasměrovat vás na správný zdroj, kde složitější odpovědi najít.

Práci v Kanadě nezprostředkováváme ani nezajišťujeme. Nejsme agentura ani neposkytujeme služby zprostředkování práce. Negarantujeme, že vás zaměstnavatelé v Kanadě přijmou.

Členská sekce obsahuje katalog potenciálních zaměstnavatelů, které můžete snadno oslovit. Současně komunikujeme s kanadskými zaměstnavateli a ověřujeme, zda jsou schopni poskytnout Job Offer skrze interview na dálku. Získáte přístup ke kontaktům, které jsme osobně ověřili.

E-book Jak do Kanady na Working holiday vám zprostředkuje kompletního průvodce krok za krokem v průběhu celé vízové žádosti, ale také jak najít v Kanadě práci a chytře cestovat. Průvodce obsahuje více než 140 stránek plných našich osobních zkušeností, tipů a rad pro WH pobyt a také zkušenosti dalších cestovatelů.

Prohlédněte si detail ebooku Jak do Kanady na Working holiday.

Audio a video záznam celodenního námi organizovaného festivalu Jak do Kanady, který se uskutečnil v listopadu 2019, vám poskytne 7 hodin plných autentických zkušeností a informací, které přednášející načerpali v průběhu svých pracovních a cestovatelských pobytů po Kanadě. Získáte tak inspiraci a praktické tipy pro svou cestu.

Prohlédněte si detail jednotlivých přednášek a festivalu Jak do Kanady.

Na dalších oblastech členské sekce stále pracujeme a pracovat budeme usilovně i nadále.

Členská sekce se tak bude i nadále rozšiřovat dle témat, které zajímají a budou i více usnadňovat cestu našim členským cestovatelům. Pokud jste tedy členem a něco vám v rámci členské sekce chybí, neváhejte nás kontaktovat a dát nám dané téma vědět.

Aktualizace a doplnění bude probíhat jak v katalogu pracovních příležitostí, tak v e-booku Jak do Kanady na Working holiday a Checklistu pro snadnou cestu na WH víza.

Členství v členské sekci je na 12 měsíců a začíná běžet v den, kdy jsme obdrželi vaši platbu.

Po uběhnutí 12 měsíců se můžete rozhodnout, zda své členství prodloužit či nikoli. Vystavíme vám fakturu na další období a pokud ji zaplatíte, členství vám prodloužíme.

Platbu za budoucí členství automaticky nestrháváme z platební karty.

Jednáme maximálně fér a jsme transparentní. V případě dotazů nás kontaktujte.

TOP
Sdílejte tento zajímavý obsah