PŘEHRÁT VIDEO

FESTIVAL JAK DO KANADY

Chceš vyrazit do Kanady za prací anebo tam jen cestovat?
Získej informace od Čechů, kteří mají zkušenosti s pracovním pobytem i cestováním!
Načerpej inspiraci a praktické tipy pro svoji cestu do Kanady.

 

Ve video formátu k okamžitému přehrání i audio formátu v .mp3 pro poslech kdekoli na cestách.

Češi, kteří znají Kanadu

Přednášející mají bohaté pracovní, cestovatelské i životní zkušenosti s Kanadou. Mnozí i s Novým Zélandem a Austrálií a tyto země budou porovnávat.

Přednášky a panelové diskuze

Vytvořili jsme program z praktických přednášek a panelových diskuzí. Poučíš se z chyb druhých, získáš tipy a doporučení přímo od těch, kteří už v Kanadě byli.

200+ nadšených cestovatelů

Potkej další dobrodruhy, kteří míří do Kanady anebo spolucestovatele, který s Tebou vyrazí. Vzájemně si pomáháme!

CELODENNÍ FESTIVAL O KANADĚ OD CESTOVATELŮ

Od roku 2014 pomáháme Čechům do Kanady. Zažili jsme neuvěřitelný a očiotevírající rok v Kanadě a rádi sdílíme své zkušenosti. Víme, že osobní poznání má své kouzlo a všechno nejde načíst a nakoukat. Propojili jsme se proto s dalšími Čechy, kteří mají autentické zkušenosti a zážitky z Kanady a všechny jsme přivedli na jedno místo v jeden den. Přijď taky 9. listopadu a budeš Kanadě o krok blíže.

Pravděpodobně na žádném jiném místě jsi nepotkal tolik Čechů se zkušenostmi s cestováním a prací v Kanadě.

Janča a Martin, pořadatelé festivalu

Festival od cestovatelů pro cestovatele.

Sdílíme zážitky a spojujeme lidi.

Naším cílem je pomáhat dalším Čechům do Kanady.

PROGRAM FESTIVALU

Registrace a promítání fotografií v sále | 8:00 - 8:45

Cestovatelský festival Jak do Kanady

Přijď na registraci včas, ať se vyhneš frontám. Využij volného rána a odchyť si přednášející pro své dotazy. Ráno budeme mít nejvíc energie. Popovídej s dalšími cestovateli a zájemci o práci a dobrodružný pobyt v Kanadě.

Dej si kafe nebo čaj a prohlédni si fotografickou výstavu v předsálí, kde se můžeš na Kanadu podívat očima různých autorů. Připravili jsme pro tebe ty nejlepší fotografie, které zobrazují Kanadu ve světle českých cestovatelů.

Po celou dobu zároveň poběží v hlavním sále promítání slideshow dalších fotografií. Takže rychle skoč do hlavního sálu a obsaď si to nejlepší místo. Kochej se a těš se, protože tenhle den Ti zaručeně pomůže do Kanady.

Jak zažít to nejlepší z Kanady | 8:45 - 9:05

Martin a Janča, zakladatelé portálu JakDoKanady.cz, budou sdílet jaké kanadské štěstí je potkávalo na cestě do Kanady, v Calgary i Prince George.

Promítnou také fotky z nevšední práce na kanadských hudebních festivalech i zákulisní snímky z hippie obchodu, který vedli během nejnáročnější vánoční sezóny.

Již více jak čtyři roky provozují webový portál a jsou v neustálém kontaktu s dalšími Čechy, kteří jezdí do Kanady pracovat a cestovat. Součástí úvodního bloku bude i ochutnávka nejneuvěřitelnějších příhod Čechů v Kanadě.

Jana Dyškantová a Martin Rosulek 

Rok na WH v Canmore a vanlife | 9:05 - 9:45

Simča a David - přednáška festival Jak do Kanady

Simča s Davidem povypráví o tom, jak se dostali do Kanady díky WH vízům. Budou sdílet, proč si jako cílovou destinaci vybrali provincii Alberta a konkrétně město Canmore a jaké to pro ně mělo plusy i minusy.

Zavzpomínají na to, jak v Canmore hledali práci a jak dlouho jim trvalo než nastoupili na první pracovní den? Jaká byla jejich mzda? Dalo se z toho dobře žít a taky ušetřit?

Povypráví také o originálním způsobu bydlení v Canmore (bydlení v dodávce, tzv. vanlife) a nebudou chybět ani tipy na výlety v národních parcích i okolí.

Simča a David Pátkovi

Léto v kanadském Whistleru | 9:55 - 10:35

Karel vám bude vyprávět o tom, jak pracoval v největším kanadském lyžařském středisku, aby si vydělal peníze na cestu na Aljašku. Málem se tam však nepodíval, protože ho v Kanadě nečekaně překvapil samec medvěda grizzly, od kterého byl jen pár metrů.

Přijďte si poslechnout velmi humorné bláznivé historky cestovatele, který skončil s prací v kanclu a vyrazil na mnoho let poznávat svět.

Mimo to má zkušenosti také s WH vízy z Nového Zélandu i prací na dalších místech po světě a proto, pokud váháte mezi dalšími lokacemi, třeba dostanete dávku inspirace, kam se vydat raději.

Karel Štěpánek

Nejkrásnější treky v Kanadě | 10:50 - 11:30

Na vrcholku The Nub

Martina s Michalem vycestovali do Kanady v rámci WH a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí života.

Svědčí o tom téměř 30.000 kilometrů najetých napříč Kanadou a částí USA, desítky absolvovaných treků a hiků v kanadské divočině a nekonečné množství zážitků spojených s místními lidmi, dobrodruhy, ale také s všudypřítomnou divokou zvěří.

Těšit se můžeš na tipy na trasy v kanadských Rockies pro začátečníky i pokročilé a autentické vyprávění s praktickými doporučeními na vybavení a plánování cest.

Martina a Michal Havlíčkovi

Panelová diskuze o WH a životě v Kanadě | 11:40 - 12:25

Working holiday víza jsou nejoblíbenější možností, jak v Kanadě pracovat a cestovat po dobu jednoho roku. V panelové diskuzi budeme sdílet zkušenosti s working holiday vízy a prací v Kanadě.

Zajímá Tě, jak roční pobyt v Kanadě zorganizovat? Jaký je život v Kanadě? Jak hledat dobře placenou práci? Kolik si vyděláš dolarů? Jakou destinaci zvolit?

Přijď si poslechnout užitečné informace přímo od těch, kteří tam už byli. Otevřeně sdílíme své zkušenosti, dobré i ty špatné. Diskuze, která Ti otevře oči!

Simča, David, Martina, Michal, Janča, Michael

Pauza na oběd | 12:25 - 13:30

Oběd není součástí vstupenky. Na místě nabídneme mapku s restauracemi v okolí a možnosti občerstvení.

Dobře se nadlábni, ať máš energii na odpolední část kanadského festivalu.

Jak na cestovatelské fotky v Kanadě | 13:30 - 14:10

Tomáš Mähring přednáška festival Jak do Kanady

Cestovatelská fotografie může mít spoustu podob. Tom Tě provede tím, co se Ti může hodit při pořizování fotografií právě v Kanadě. Hory, řeky, jezera a vodopády, ale i polární záře a noční fotografie.

Co dělí "obyčejný cvak" od super fotky? Tipy pro každého a návody, jak zachytit kanadskou přírodu v té největší kráse.

Nemusíš mít zrcadlovku, dechberoucí fotografie dokážeš často nafotit i s chytrým telefonem, stačí si vrýt pod kůži pár pravidel a ta dodržovat. Tomáš bude sdílet užitečné tipy nejen na fotografii, ale současně na místa, která stojí za návštěvu. Fotka pak bude tvojí krásnou vzpomínkou.

Tomáš Mähring

Praktické tipy do Kanady - práce a život ve Vancouveru | 14:20 - 15:00

Tomáš a Kiki nehledají důvody, proč něco nejde, ale hledají způsoby, jak by to mohlo jít a fungovat. Ideální přednáška pro každého, kdo bude v Kanadě hledat bydlení, práci, dělat si řidičský průkaz, pronajímat si auto, cestovat do divočiny, zkrátka zažívat Kanadu naplno na WH i bez nich.

Dozvíš se tipy, které Ti pomohou s rychlou popříletovou orientací v Kanadě, zaručeně ušetří čas, peníze i starosti. Travel hacking a job hacking v praxi.

Zjistíš, jaké jsou možnost práce bez pracovních víz a jak networkovat s místními i cizinci. Všechno je to přeci o kontaktech.

Tomáš a Kristýna Novotný

Upozorňujeme, že přednáška: Praktické tipy do Kanady - práce a život ve Vancouveru od Tomáše a Kiki není k dispozici ve video ani audio záznamu. Důvodem je ochrana osobních údajů z důvodu předávání netradičních zkušeností.

Překonávání překážek v páru - víza, práce i porod  | 15:15 - 15:55

Chystáš se do Kanady v páru? Jakub vycestoval do Kanady na WH se svou ženou, pro kterou žádali o open work permit až v Kanadě.

Jakub zůstal po celý pobyt OSVČ v ČR a bude sdílet nutnou administrativu.

Osvětlí, jaké bylo hledání práce v Kanadě v oboru IT, aby získal skilled job a završí to také zkušeností s kanadským zdravotnictvím. V Kanadě se jim totiž narodil syn a proto může sdílet také svou zkušenost s porodem a následnou byrokracií v ČR.

Poslechni si příběh česko-kanadských peripetií, zakončený cestováním s dvouměsíčním synem v Albertě.

Jakub Nowak

Nástrahy i radosti života v národním parku | 16:05 - 16:45

Alena Makovcová - přednáška festival Jak do Kanady

Alena se vydala do Kanady sama, s příšernou angličtinou a svou cestu si užila jako blondýna v nesnázích. Na working holiday málokdo vyrazí za kariérou a tak i příběh Aleny ukáže, proč se z vysokoškolačky stala uklízečka v odlehlém srubovém resortu v srdci Národního parku Banff, jaké to má výhody i nevýhody.

Osvětlí třeba i to, proč je auto naprostá nezbytnost pro bydlení v divočině a jak ho (ne)kupovat? A jaké jsou rozdíly mezi přístupem k životu v Kanadě a v Čechách?

Ve volném čase si užívala toho, co ji bavilo nejvíce - fotila a objevovala krásy kanadské divočiny, a proto se můžeš těšit i na parádní fotky a tipy k focení v okolí Banffu.

Alena Makovcová

Skryté perly západní Kanady | 17:00 - 17:40

Západní Kanada – to nejsou jen slavné Rocky Mountains, kam míří většina turistů.

Objevte méně známá, rozhodně však neméně krásná místa Britské Kolumbie, které stojí za to zařadit do svého itineráře.

S Patrikem se podíváme na prosluněné vinice a vyprahlou poušť v Okanagan Valley, vyšplháme na vrcholky hor s výhledem na tyrkysově modrá jezera v Garibaldi Parku a ztratíme se v panenské divočině lemované dlouhými písečnými plážemi na Vancouver Islandu.

Patrik Zouhar

Alternativy k WH a prodlužování víz | 17:50 - 18:30

Prodloužení víza v Kanadě

Chceš pracovat v Kanadě, ale co když nedostaneš Working Holiday víza - existují alternativy? Co může dělat pár, když je z WH poolu vybraný pouze jeden? Jaké mají Češi možnosti zůstat v Kanadě delší dobu, jak a kdy si prodlužovat víza?

Panelová diskuze s těmi, kteří se prokousali administrativou, zažili Kanadu na různá víza a mají zkušenosti s dlouhodobým pobytem v Kanadě. Jak získat skilled víza, express entry, common-law, trvalý pobyt anebo dokonce občanství?

Ideální čas zeptat se na to, jak náročné (administrativně, finančně, časově) je získání pracovního povolení na jiná než WH víza pro české občany.

Panelová diskuze

Volná diskuze a networking | 18:30 - 19:30

Potkej se s přednášejícími i s dalšími cestovateli, kteří Kanadu již osobně navštívili nebo mají podobný plán jako ty. Vyrazit na nezapomenutelné dobrodružství. 

Popovídat můžeme u kafe, čaje nebo třeba vína. Pohodová atmosféra je pro nás důležitá. Hlavně žádné stresy a zdráhání. Domů nespěcháme a zůstaneme tak dlouho, jak si jen budeš přát.

Janča Dyškantová, Martin Rosulek a řada dalších přednášejících budou k dispozici na Tvoje dotazy a rádi Ti pomůžou. Stačí příjít a zeptat se :-)

Festivalový tým JakDoKanady.cz

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

martin_web2

Martin Rosulek

Cestovatel a milovník dobrodružství. Martin dokázal spojit svoji cestovatelskou vášeň s prací online v životní styl digitálního nomádství. Buduje online projekty, konzultuje podniktelské ideje, zajímá se o technologie a inovace.

Jana festival Jak do Kanady

Jana Dyškantová

Pozitivní cestovatelka, která našla svoji vášeň v kreativním umění a fotografování. Nepřestává objevovat své vnitřní štěstí a radovat se z maličkostí. Pohybuje se v online marketingu, sociálních sítí a zajímá se o udržitelnost lidského vývoje.

Martina Havlíčková

Nadšená cestovatelka, která má na svém kontě přes 30 navštívených zemí a hodlá seznam stále rozšiřovat. Strávila semestr ve Švédsku, WH na Novém Zélandu i v Kanadě, kde byla s přítelem Michalem. Jelikož je zároveň vášnivou fotografkou, můžete ji sledovat také na jejím instagramu. Martina je také redaktorkou článků na našem portále.

Michal Havlíček

Stejně jako Martina, i Michal miluje přírodu, fotografování a toulání se po horách a kopečcích u nás i za hranicemi naší země. A tak, když se rozhodli dát si na nějaký ten čas pauzu od městského života a vydat se na zkušenou do nějaké anglicky hovořící země nabízející únik do divočiny, padla bez váhání volba na Kanadu.

Simona Pátková - festival Jak do Kanady

Simča Pátková

Simona si v roce 2017 užívala Working Holiday v Kanadě. Pracovala a zažila nezapomenutelné výlety v Albertě, ale s manželem procestovali ve vanu další kouty Kanady a dostali se až na Aljašku. Především ji uchvátil Yukon a Skalisté hory. Miluje výlety do přírody, čtení, jógu a tanec. Simča je také aktivním členem týmu JakDoKanady.cz

David Pátek - festival Jak do Kanady

David Pátek

David od mládí miluje přírodu, hory a cestování. Je duší horolezec a poutník, který je neustále na cestě kolem světa. Rád fotí a stříhá krátké cestovatelské filmy. Jeho celoživotní vášní je skalní lezení, lyžování a lední hokej, což si během ročního pobytu v Kanadě užil dosyta. Více najdete na jeho blogu.

Tomáš Mähring - přednášející festival JDK

Tomáš Mähring

Tomáš je cestovatel, fotograf na volné noze, kajakář a profesionální raftový průvodce. Spoušť foťáku mačkal a pádlo ve vodě máchal na všech kontinentech krom Antarktidy. V Kanadě strávil čas pracovní i cestovatelský díky WH vízům. Z Kanady se na půl roku přesunul do Patagonie a do Evropy přijel lodí. Svou práci sdílí na webu i facebooku.

Michael Sychra

Michael tíhne k americkému kontinentu, opakovaně navštěvoval USA. Při druhém pokusu o Working Holiday víza byl úspěšný a vyrazil na východní pobřeží do Toronta. Okusil jeho klady i zápory. Skvělá vlastnost Michaela je křišťálová upřímnost. Cestuje občasně a kanadská cesta byla jeho nejdelším zahraničním pobytem po studiích v ČR.

Tomáš Novotný

Tomáš je praktický člověk a dobrodružný cestovatel, který rád sdílí své zkušenosti. Preferuje osobní setkávání a fyzický svět než Instagram a další online platformy. V Kanadě strávil nejvíce času na západním pobřeží. Odtud pokračoval do USA, Mexika a Centrální Ameriky.

Kristýna Novotná

Kiki je hoka do pohody i nepohody, cestuje s Tomášem už několik let a v Kanadě si zkusila život v oblíbeném Vancouveru. Má zkušenosti také z USA, Latinské Ameriky, států asijských i těch evropských. Usměvavá cestovatelka s kulinářským nadšením a velkou dávkou pozitivní energie.

Patrik Zouhar - festival Jak do Kanady

Patrik Zouhar

Patrik je minimalista a nízkonákladový cestovatel, který pravidelně přednáší o minimalismu v cestování. Celé léto v Kanadě, kde se mimo jiné podrobil náročné zkoušce a vydal se na 200kilometrovou pouť pěšky a sám kanadskou divočinou mezi medvědy a pumami, s batohem lehčím než 10 kilo včetně jídla.

Karel Štěpánek - přednáška na festivalu Jak do Kanady

Karel Štěpánek

Karel je jedním z členů partičky Travel4ever a v současné době je již 5 let na cestě po světě. Jeho cílem je inspirovat mladé lidi k tomu,a by vyskočili z nalajnovaných životních kolejí. I Kanada byla mezi navštívenými zeměmi a v rámci working holiday víz pracoval ve Whistleru.

Jakub Nowak

Jakub již dlouhá léta pracuje v IT, miluje sport, cestováni, objevování nových míst a poznávání nových lidí. Po dvou třítýdenních dovolených v Severní Americe se s manželkou rozhodli odjet do Kanady "natrvalo" a toto rozhodnutí obrátilo jejich život doslova vzhůru nohama.

Alena Makovcová - přednášející festival Jak do Kanady

Alena Makovcová

Alena je fotografka krajiny a přírody, geografka nadšená do cestování. V Kanadě namísto trhání třešní nakonec souhrou náhod pracovala v odlehlém srubovém resortu v srdci NP Banff. Byly to nejlepší chvíle jejího života, které také zachytila do okouzlujících snímků.

Aneta Krátká - panelová diskuze na festivalu Jak do Kanady

Aneta Krátká

Milovnice přírody, která se paradoxně vydala na druhou stranu řeky, do městské džungle Toronta, aby poznala i jiné stránky života. Od studentky college, pracující ve fastfoodu, se dostala ke každotýdenním výletům na Niagarské vodopády jako průvodkyně pro zahraniční studenty. Od Work&Study visa, přes WH, Young Professional ji kanadský život přinesl až k Permanent Residence.

PROČ PŘIJÍT NA FESTIVAL JAK DO KANADY

Cestovatelé cestovatelům

Můžeš se těšit na přátelskou a uvolněnou atmosféru. Tak jako Ty, jsme cestovatelé. Dobře víme, co prožíváš. Jsme v tom společně.

Zkušenosti

Přednášející mají pestré zážitky s pobytem v Kanadě. Budou sdílet pozitivní i ty negativní zkušenosti, ať víš, co Tě čeká.

Otázky online i offline

Odchytni si přednášejícího a zeptej se ho na cokoli. Budeme nosit trička JakDoKanady. Ptát se můžeš i online přes aplikaci Slido.

Kouzelný stolek

Zastav se u kouzelného stolku, kde Ti poradíme s jakoukoli otázkou ohledně Kanady. Dnes jsme tu opravdu speciálně pro Tebe.

Výstava fotografií

Prohlédni si v předsálí fotografickou výstavu od českých cestovatelů, kteří zachytili jedinečnost a krásu Kanady.

Výjimečná akce

Festival připravujeme od února, kdy jsme rezervovali prostory. Můžeš si být jistý, že akci připravujeme s maximálním úsilím.

DIGITÁLNÍ BONUSY PRO ÚČASTNÍKY

101+ odkazů na webové stránky

Získáš přístup k unikátnímu seznamu webových stránek, který jsme vytvořili jako rozcestník pro uchazeče o Working Holiday víza do Kanady. Více jak 101 odkazů přehledně seřazených.

Seznam, na co nezapomenout

Získáš PDF dokument, který využiješ při plánování cesty do Kanady. Vytvořili jsme seznam, abys nic nezapomněl a postupně si mohl odškrtávat, co Ti ještě chybí zařídit.

FESTIVAL JAK DO KANADY

Festival se konal 9. listopadu 2019 v Praze v multikulturním prostoru a kině Dlabačov.

ZÁZNAM Z FESTIVALU

Video záznam

Přednášky i panelové diskuze jsme natočili a můžeš si je z pohodlí domova pustit kdykoli. Součástí záběru jsou i prezentace, takže o nic nepřijdeš.

Audio v .mp3

Jednotlivé přednášky i panelové diskuze si můžeš pustit jen v audio formě. Lze je přehrát online přímo z webu anebo je stáhnout ve formátu .mp3.

Upozorňujeme, že přednáška: Praktické tipy do Kanady - práce a život ve Vancouveru od Tomáše a Kiki není k dispozici ve video ani audio záznamu. Důvodem je ochrana osobních údajů z důvodu předávání netradičních zkušeností.

Cena záznamu: 390 Kč

 

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI A PODPOROVATELÉ

 

 

 

Chcete se stát partnerem anebo podporovatelem festivalu Jak do Kanady? Napište nám na [email protected]

SPOLEČNĚ POMÁHÁME

Podpořte s námi kampaň Zachraňme Lesy organizovanou Hnutím Duha. Kanadu máme rádi také pro její divokost a nedotknutou přírodu, která vás učaruje nejen tyrkysovými jezery, ale také nekončícími lesy. Cítíme však, že Česká republika je naším domovem a zdejší lesy si zaslouží naši společnou pomoc.

TOP