Pokud plánujete cestu do Kanady, před samotným odjezdem je třeba zařídit spoustu záležitostí. Kromě kontroly expirace cestovního pasu a koupě letenky, je dobré v předstihu sjednat cestovní pojištění. Pro turistický pobyt v Kanadě je doklad o cestovním pojištění jedním z doporučovaných dokumentů pro bezproblémový vstup do Kanady. Cestovní pojištění můžete dnes sjednat online, avšak vyplatí se porovnat jednotlivé nabídky dříve než jeden den před odletem. V tomo článku jsme pro vás připravili srovnání nabídek cestovních pojištění a navíc máte možnost uplatnit speciální slevy 🙂
Srovnáváme řadu pojišťoven a současně přihlížíme na zkušenosti Čechů, kteří vyráží do Kanady. Dle našeho průzkumu aktuálně vychází nejlépe cestovní pojištění od AXA. Níže rozepisujeme jejich konkrétní podmínky pojištění včetně příkladové cenové kalkulace.
Cestovní pojištění AXA s 50% slevou
V online kalkulaci jsme uplatnili slevový kód na 50 %. Pokud chcete také uplatnit slevový kód, přejděte na online kalkulaci přes tento odkaz.
Pojišťovna AXA nabízí při měsíčním (30 dnů) cestovním pojištění cenové varianty od 535 korun. Varianta Reference zahrnuje pouze pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Nejoblíbenější variantou je Komfort, který pojištění rozšiřuje nejen v limitech, ale také o úrazové pojištění, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel atd.
Při cestě mimo Evropu doporučujeme uzavírat pojištění s limitem pojištění léčebných výloh 3 miliony a více. Varianta Reference je tzv. osekaná na minimum. Limit 2,5 milionu je skutečně s odřenýma ušima.
Rizikové sporty
Mezi sporty bez navýšení sazeb cestovního pojištění patří např.:
aerobic, basketball, běh, cyklistika, lední hokej, lyžování a snowboarding po vyznačených trasách včetně překonávání překážek ve snowparku (vyjma skoků), turistika nebo treking na značených cestách v nenáročném terénu se stupněm obtížnosti max. 2UIAA bez použití horolezeckých pomůcek a/nebo pohyb v nadmořské výšce do 3500 m n. m.
Sporty pojistitelné za 100% přirážku
Připojištění rizikových sportů stojí ve variantě Komfort a Excelence 100% přirážku, v případě Reference varianty dokonce více jak 100 % přirážky (na 30 dní stojí 803 korun).
Mezi rizikové sporty patří:
Akrobatické lyžování, bouldering, heliskiing, jízda na snowboardu, lyžích mimo vyznačené trasy, motokáry, parkour, rope jumping, rybaření ze člunu, skialpinismus, skiatlon, sledge hokej, turistika nebo treking se stupněm obtížnosti vyšším než 2UIAA s použitím pomůcek odpovídajících stanovené obtížnosti a/nebo pohyb v nadmořské výšce nad 3500 m n.m, wakeboarding a další.
Nepojistitelné sporty
Následující sporty nelze pojistit:
Base jump, rafting nad stupeň obtížnosti WW6, skeleton, skiextrém, skikros, skoky a lety na lyžích a další.
Nezpomeňte se před případným sjednáním přesvědčit, jaké všechny sporty patří do základní kategorie a jaké jsou vedeny jako rizikové s nutností připojištění.
Od kdy platí pojištění
AXA nabízí vůbec nejrychlejší pojištění online. Ochrana je vám poskytnuta už 4 hodiny po provedení vaší platby (v tomto případě je nutné zaplatit kartou či online převodem).
Pojistit můžete děti (od 0 do 17 let), dospělé osoby (do 69 let) i seniory (70+ let).
Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna se slevou 40 %
Při sjednávání cestovního pojištění u Generali České pojišťovny využijte slevový kód kanada Stačí zadat v objednávkovém formuláři při čtvrtém kroku Kontrola a platba.
Získáte 40 % slevu na pojištění. Cena za měsíční cestovní pojištění (31 dní) pak vyjde na 1078 korun.
Jak uplatnit slevový kód
Podívejte se na krátké video, kde ukazujeme postup pro zadání slevového kódu v objednávkovém formuláři.
Cestovní pojištění VZP
Cestovní pojištění od VZP dle online kalkulačky nevychází levněji v základní ani rozšířené variantě.
Cestovní pojištění Allianz
Pokud uvažujete o cestovním pojištění Allianz, pak dle kalkulačky na webu zaplatíte o několik stovek více než u konkurence.
Srovnávač cestovního pojištění
Na internetu existuje řada srovnávačů pojištění, kde si můžete porovnat jednotlivé nabídky pojišťoven během několika málo minut. Níže přikládáme obrázek vygenerované kalkulace na srovnávači Top-pojisteni.cz cestovního pojištění do Kanady na 1 měsíc. Nejlevněji vychází AXA pojištění za 535 Kč. Jedná se o variantu Reference, kterou jsme uváděli výše (s 50% slevou viz níže slevový kód k dispozici).
Nevýhoda srovnávačů cestovního pojištění
Je vždy lepší si pojištění sjednávat přímo u pojišťovny či poskytovale. Případné změny, storna, reklamace řešíte napřímo a nikoli přes zprostředkovatele. Pokud si chcete vybrat právě AXA pojištění, využijte přímý odkaz na 50% slevu.
Pojištění skrze platební kartu
Řada bank dnes nabízí cestovní pojištění v rámci svých služeb. Takové cestovní pojištění vypadá velmi lákavě, a to především z pohledu ceny. Je totiž velmi levné. Většinou se sjednává na celý rok. Cestovní pojištění, které uzavíráte na pobočce banky v rámci své platební (většinou debetní) karty je ve většině případů velmi osekané.
Pro některé případy zahraničních cest je cestovní pojištění v rámci platební karty dobré, nicméně v rámci cestování do Kanady jej nepovažujeme za vhodné řešení. A hned vysvětlíme proč.
Jedná se většinou o cestovní pojištění, které je omezeno časovými výjezdy. Může to být 180 dnů, 90 dnů anebo 30 dnů. Záleží na konkrétní bance, které pojištění vám nabídne. V této lhůtě se musíte vrátit do České republiky. Pravda, v případě, že plánujete cestovat v Kanadě pouze pár týdnů by toto nebylo největší překážkou.
Nezávažnější však je výše pojištění léčebných výloh. Často se jedná pouze o 1 milion korun, případně 2,5 milionu korun. Protože cestujete na jiný kontinent než je Evropa, náklady v případě převozu se mohou vyšplhat do velkých výšek. V rámci Evropské unie je limit 2 miliony v pořádku, avšak v případě Kanady skutečně doporučujeme 3 miliony a více.
Je vhodné si vyžádat obchodní podmínky pojištění k prostudování předem než budete cokoliv uzavírat. A tyto obchodní podmínky přečíst, zejména se zaměřte na jednotlivé limity pojištění (léčebné výlohy, asistence, úrazové pojištění, odpovědnost za škodu, atd.). Velmi často zde najdete skutečně nízké „osekané“ limitní částky.
My máme zkušenosti s cestovním pojištěním díky platební kartě FIO. Pro naše cesty po Evropě je skvělé, ale v případě, že cestujeme mimo kontinent (Asie, Afrika, Amerika), uzavíráme individuální cestovní pojištění. Od FIO jsme se dozvěděli, že sice je uzavíráno cestovní pojištění skrze Českou pojišťovnu, avšak všichni klienti FIO jsou vedeni pod jedním a tím stejným číslem pojištěnce. Mno, evidenci tedy musí mít hodně robustní.
True Traveller pojištění pro náročné cestovatele
Ti opravdu zběhlí v cestování mohou porovnávat i zahraniční nabídky. Poměrně oblíbeným řešením je pojištění True Traveller. Nabízí velmi vysoké limity pojistného plnění – se špetkou nadsázky nabízí stejné částky, avšak nikoli v korunách, ale v librách. A tady příliš nežertujeme, skutečně jsou plnění obrovská.
Cenově je pojištění na krátkou dobu dražší (cca 1300 korun za měsíc v nejnižší variantě) než např. AXA, v případě, že jej uzavíráte na více měsíců, tak může vyjít docela vyrovnaně a v některých případech dokonce trochu levněji.
True Traveller využívají mnozí pro sjednání celoročního cestovního pojištění. Podívejte se na srovnání pojištění a recenzi True Traveller.
Nevýhodou, kterou jsme při průzkumu a zvažování našli, je nutnost komunikace v angličtině. Anglicky nemusíte umět perfektně, ale řešení pojištěné události, vysvětlování po e-mailu, co se stalo a případné vyplnění formuláře pojistné události, je třeba zvládnout v anglickém jazyce. Na cestách jsme však potkali několik cestovatelů, kteří True Traveller měli sjednaný a byli mezi nimi i Češi. Z jejich referencí vyplývá, že řešení pojistné události probíhá hladce a stejně tak proplacení pojistné události.
Výhodou u pojištění True Traveller je, že si můžete navolit pojištění skutečně na míru, lze pohybovat s mnoha limity a variantami.
Pokud vás True Traveller zaujal, mrkněte na jejich kalkulaci s srovnejte ceny a pojistná plnění.
Cestovní pojištění je individuální rozhodnutí
Podle našeho průzkumu a srování vychází cestovní pojištění od pojišťovny AXA jako jedno z nejvýhodnějších, zejména pokud jedete na cca 4 týdenní cestu. V případě dlouhodobějších pobytů je nejzajímavější pojištění True Traveller.
Pojištění je však osobní záležitost a každý se musí rozhodnout sám za sebe. Určitě neplatí, že nejlevnější je nejlepší. Nejlepší je zkrátka takové cestovní pojištění, které kryje potenciální případy a snižuje rizika úrazu či dalších nepříjemností v souvislosti s naší zahraniční cestou. Pokud plánujete sportovat či zkoušet adrenalinové zážitky, doporučujeme pročíst ještě srovnání pojištění rizikových a extrémních sportů.
Cestovní pojištění patří mezi doporučované dokumenty pro bezproblémový vstup do Kanady. Nezapomeňte si tedy vytisknout ústřižek cestovního pojištění a nejlépe jednu kopii smlouvy (minimálně stranu s vašimi iniciály). Navštivte stránku Víza do Kanady, kde zjistíte další požadavky pro vstup do Kanady.
Pokud se do Kanady chystáte za prací třeba na Working holiday víza, doporučujeme přečíst si také článek o pracovním pojištění do Kanady a možnosti odhlášení se od zdravotní pojišťovny v Čechách při dlouhodobém pobytu v zahraničí.