Kanada - víza, letenky, cestování, práce, studium, život - sdílíme zkušenosti, užitečné rady a tipyKanada - víza, letenky, cestování, práce, studium, život - sdílíme zkušenosti, užitečné rady a tipy

  • Víza
  • Letenky
  • Pojištění
  • Cestování
  • Studium
  • Práce
  • Blog
  • Podcast
  • Slevy
  • Kontakt
Členská sekce

Biometrické údaje při cestě do Kanady

Autor: Jana Dyškantová / Úterý, 25 září 2018 / Publikováno: Cestování v Kanadě, Rady a tipy, Zažijte Kanadu
Biometrické údaje do Kanady
  • Facebook Messenger
  • Facebook
  • WhatsApp
  • Twitter
  • Pocket
  • Email
  • Gmail

Biometrické údaje, tedy otisky prstů a fotografie se od 31. července 2018 zařadily mezi potřebné formality k vycestování do Kanady v rámci programu Zažijte Kanadu (Working holiday víza, Young Professional nebo International Co-op), s pracovním či studijním povolením. Koho se tato nutnost týká a jak biometrické údaje do Kanady zajistit?

Co jsou to biometrické údaje?

Obsah

  1. Co jsou to biometrické údaje?
  2. Kdo potřebuje dokládat biometrické údaje?
  3. Musím řešit biometrické údaje pro cestu do Kanady?
    1. Vlastním biometrický pas
  4. Jak a kde dokládat biometrické údaje?
    1. Kam vyrazit pro biometrické údaje?
    2. Kolik stojí poskytnutí biometrických údajů?
    3. Platnost biometrických údajů
  5. Zkušenosti Čechů s vyřízením biometrických údajů
    1. Poskytnutí biometrických údajů v Berlíně
    2. Poskytnutí biometrických údajů ve Vídni
    3. Zkušenost Ivči: Prodloužení lhůty na dodání biometrických údajů
    4. Zkušenost Kataríny: Prodlužování víz s biometrickými údaji
  6. Jaké máš zkušenosti Ty?

V červenci 2018 se změnily potřebné formality pro cestování do Kanady v podobě poskytování biometrických údajů. Otisky prstů a fotografie mohou být vyžadovány od cestovatelů z Evropy, Středního východu a Afriky již od 31. července 2018. Od uchazečů ze států asijských a amerických se tato možná povinnost bude týkat od prosince. Biometrické údaje musí být poskytnuty ve specializované kanceláři.

Získávání biometrických údajů je používáno ve více než 70 zemích světa a usnadňuje tak rozpoznávání identity. Tímto procesem by se měl usnadnit vstup do země pro bezúhonné cestovatele a zároveň se jedná o prvek, který podpoří bezpečnost v Kanadě.

Kdo potřebuje dokládat biometrické údaje?

Biometrické údaje bude pro vstup do Kanady potřebovat každý, kdo žádá o:

  • turistické vízum,
  • pracovní nebo studijní povolení (vyjímkou jsou občané USA),
  • trvalý pobyt,
  • uprchlický nebo azylantský status.

Výjimku pro toto pravidlo tvoří cestovatelé ze zemí, kde není třeba získávat turistické vízum, ale stačí jim pro turistické účely platné povolení eTA. To platí také pro občany ČR, kteří jedou do Kanady pouze za turistickým účelem.

Mezi další výjimky spadají také děti do 14 let či uchazeči starší 79 let a také vysoce postavení státní úředníci atd.

Musím řešit biometrické údaje pro cestu do Kanady?

  • Cestujete-li do Kanady jako turista s povolením eTA, pak s největší pravděpodobností nebudete muset nikde dokládat své biometrické údaje.
  • Pokud vyrážíte do Kanady za prací či studovat (platí pro Working holiday, Young professional, International Co-op a jiná pracovní víza a studentská víza), bude po vás vyžadováno poskytnutí biometrických údajů – platí pro věkové omezení od 14 – 79 let. *
  • Pokud máte v Kanadě pouze přestup či jen projíždíte (vztahuje se na cestování letadlem, vlakem, autobusem, lodí, autem) pak poskytovat biometrické údaje nemusíte.

* Týká se uchazečů, kteří žádali o pracovní povolení (tedy byli vybráni z poolu) po termínu zavedení této povinnosti, tedy po 31. 7. 2018. Uchazečů, kteří získali svůj POE před tímto termínem by se tato nutnost dle dostupných  informací neměla týkat.

Svou specifickou situaci a potřebu dokládat biometrické údaje si můžeš vždy ověřit na oficiálních stránkách CIC.

Vlastním biometrický pas

Ačkoliv jste vlastníci biometrického cestovního pasu, z nařízení kanadské vlády je třeba poskytnout biometrické údaje v podobě otisků prstů a fotografie od účastníků v programu IEC či žadatelů o jiný typ pracovního povolení. Biometrický pas nehraje žádnou roli. Tuto informaci jsme vykomunikovávali s kanadským úřadem ve Vídni a takto nám byla potvrzena (dne 23.9.2018).

Jak a kde dokládat biometrické údaje?

K doložení biometrických údajů budete vyzváni zprávou Biometric Instruction Letter ve svém účtu (MyCIC) po odeslání žádosti o pracovní či studentské povolení. Dopis by vám do CIC účtu měl přijít do 24 hodin od odeslání vaší žádosti. Měla by vám v něm být oznámeny také lokace, kde je možné poskytnout biometrické údaje a následně budete mít 30 dní na domluvení schůzky ve vámi vybrané kanceláři a vyřízení biometrických údajů.

Dříve než vám přijde tento dopis, biometrické údaje nemůžete vyřizovat. Dopis totiž obsahuje unikátní kód, který budete potřebovat při vyřizování biometrických údajů a díky kterému se informace propojí s vaší přihláškou.

Biometrické údaje Kanada - dopis

Vyřízení biometrických údajů je možné pouze v oficiálních kancelářích, kde může být nutné si sjednat schůzku. Může se jednat o kanceláře Visa application centres (VACs), které jsou rozmístěné celosvětově nebo Application Support center (ASCs) v USA.

V kancelářích Visa application centres je povinností od 2. listopadu 2019 sjednat si pro vyřízení biometrických údajů schůzku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o novinku zavedenou v roce 2018, v České republice zatím není zřízena oficiální kancelář, kde se dají biometrické údaje vyřizovat a je třeba za touto oficialitou cestovat do jiných kanceláří. Není ani známo, zda se dá očekávat zřízení kanceláře v ČR v dalších letech.

Kam vyrazit pro biometrické údaje?

  • VAC Berlín, Německo
    Oficiální stránky pobočky, sjednání schůzky je povinné
    Otevírací doba: Po – Pá 9:00 – 17:30
    Adresa: Visa Application Centre, Neue Gruen Strasse 17-18, Berlin, 10179
  • VAC Düsseldorf, Německo
    Oficiální stránky pobočky, sjednání schůzky je povinné
    Otevírací doba: Po – Pá 9:00 – 17:30
    Adresa: Visa Application Centre, Karl Strasse 104, Dusseldorf, 40210
  • VAC Vídeň, Rakousko
    Oficiální stránky pobočky, sjednání schůzky je povinné
    Otevírací doba: Po – Pá 9:00 – 17:30
    Adresa: VF Services Limited Austrian Branch Fernkorngasse 10 , 2nd Floor, office Top N / 203, 1100 Vienna, Austria.
  • VAC Londýn, Velká Británie
    Oficiální stránky pobočky, sjednání schůzky je povinné
    Otevírací doba: Po – Pá 8:30 – 17:00
    Adresa: London Address Visa Application Centre , 66 Wilson Street, London, EC2A 2BT
  • VAC Varšava, Polsko
    Oficiální stránky pobočky, sjednání schůzky je povinné
    Otevírací doba: Po – Pá 8:30 – 16:30
    Adresa: VFS Global Poland Sp. z o.o., Al. Jana Pawla II 23, room 223 Atrium International Business Centre Warsaw 00-854
  • VAC Lyon, Francie
    Oficiální stránky pobočky, sjednání schůzky je povinné
    Otevírací doba: Po – Pá 9:00 – 17:00
    Adresa: Canada Visa Application Centre VF Services (UK) Limited 20 rue de la Villette Le Bonnel 5eme étage 69328 Lyon Cedex 03
  • VAC Paříž, Francie
    Oficiální stránky pobočky, sjednání schůzky je povinné
    Otevírací doba: Po – Pá 8:30 – 16:30
    Adresa: Canada Visa Application Centre VF Services (UK) Limited 11 – 13 rue Madame de Sanzillon 1er étage (Silver Office – Bâtiment Cour), 92110, Clichy, France
  • VAC Auckland, Nový Zéland
    Oficiální stránky pobočky, sjednání schůzky je povinné
    Otevírací doba: Po – Pá 9:00 – 17:00
    Adresa: Canada Visa Application Centre Level 11, Huawei Centre, 120 Albert Street, Auckland 1010, New Zealand

Další oficiální centra po celém světě je možné dohledat na oficiálních stránkách CIC.

Kolik stojí poskytnutí biometrických údajů?

Poplatek činí pro jednotlivce 85 CAD.

Pro rodinu, která žádá ve stejný čas je maximální částka 170 CAD a pro skupinu 3 a více umělců a jejich zaměstnanců, žádající o pracovní povolení je poplatek stanoven na maximální částku 255 CAD.

Poplatek platíte v rámci svého IEC profilu stejně jako poplatek za pracovní povolení a účast v programu IEC.

Platnost biometrických údajů

Doložení biometrických údajů je platné po dobu 10 let a po tuto dobu nebudete muset řešit poskytování biometrických údajů při dalších cestách do Kanady řešit.

Zkušenosti Čechů s vyřízením biometrických údajů

Poskytnutí biometrických údajů v Berlíně

Pokud se někdo chystá na Biometrics do Berlína, mám pár tipů. Je docela dobré se dopředu objednat online, přes web, ale spousta lidí tam přišla jenom tak a také na ně došlo. https://visa.vfsglobal.com/deu/en/can/attend-centre/berlin. Každopádně dorazíte na adresu, vstoupíte do malé místnost připomínající čekárnu u zubaře 😀 Jen tam jeden stůl s PC, kde si vyberete jazyk, zadáte důvod své návštěvy a pokud máte online objednávku, zadáte kód, který se vám v průběhu online procesu objednání vygeneruje, pak už vám vyjede jenom token s pořadovým číslem a čekáte než vás vyzvou. Po vyzvání vejdete do místnosti, kde na vás čeká oficír. Chtěl po mě akorát pas a vytisknutý Biometrics Instruction Letter co vám přijde na IEC profil. Pak jsem mu musel říct, jak se jmenuji, datum narození, asi jestli tam náhodou nepřišel někdo jiný 😁 Pak už vás čeká pouze scan otisků prstů. 4 prsty na levé ruce, 4 prsty na pravé a dva palce zvlášť. Nakonec dvakrát mrknete do kamery, rozloučíte se a celý proces je hotový. Když nepočítám čekání zhruba 25 min, než jsem přišel na řadu, celý proces s otisky byl hotový za 5 minut. Přeji hodně štěstí.

– Jakub (2020)

Biometrické údaje jsem si vyřizovala v Berlíně a bylo to bez problému. Schůzku jsem si raději udělala předem na internetu (odkazy byly na oficiálních stránkách cic.gc.ca) a přišla na sjednaný čas, ale podle mě to ani není potřeba. Stačí přijít, vzít si pořadové číslo a do chvilky je to vybavené. Je potřeba přinést si pas a formulář k biometrickým údajům (ten mi přišel přes můj profil na vízech). V kanceláři tě jen nafotí, otisknou prsty a do 5 min jsem byla venku. Důležité je neztatit to potvrzení, které dávají fyzicky, mám ho přicvaknuté v pasu radši. Prý to můžou kdykoliv vyžadovat v Kanadě.

– Denisa (2019)

Ja mám zkušenost s Berlínem. Sám jsem si nebyl jistý, jestli je potřeba se předem objednat, ale nakonec jsem se dočetl, že na biometrické údaje pro WH to potřeba není. Našel jsem si tedy adresu a vyrazil jsem z Doks směr Berlin. Cesta cca 400km (4,5h). Je lepší vyrazit s časovým předstihem. S sebou tedy vytištěnou ,,pozvánku” s kodem a cestovní pas, nic jiného potřeba nebylo. Kolem bylo dostatek parkovacích míst, nebojte se tedy jet až do centra autem. V budově jsem si vytáhl lístek a čekal až na mě přijde řada. Proběhlo tedy odebrání otisků a vyfocení. V kanceláři jsem byl cca 7 minut a jel domu. Oznámení o doručení na Kanadskou ambasádu mi bylo do doručeno do týdne a teď uz jen čekám na finální rozhodnutí. Rozhodně nic složitého, nemusíte se bát.

– Tomáš (2019)

Já jsem poskytnul biometrické údaje v Berlíně. Schůzka proběhla hladce, po security prohlidce jsem byl poslán k úředníkovi. V čekárně jsem strávil asi minutu, potom proběhla schůzka. Fotka, otisky, zeptal se mě na údaje z pasu (jméno, přijímení, datum narození) a to bylo vše. Celkem jsem na ambasádě strávil asi 25 minut. Ještě musim zmínit, že mi vyšli ochotně vstříc s termínem schůzky. Takže za mě naprostá spokojenost.

– David (2019)

Poskytnutí biometrických údajů ve Vídni

Jak probíhala schůzka ve Vídni? Spíše jen další byrokratický krok, ale nic extra. Nejprve jsem si online zarezervoval den a čas. Adresa budovy byla –> Canada VISA APPLICATION CENTER – Vienna (adresa – FERNKORNGASSE 10, Vienna, Austria 1100). Pak si koupil zp. lístek s FLIXBUS a všechno spáchal během jednoho dne v květnu 2019. (Cca 5h busem tam a 7,5h zpět. D1 nečekaně šílená a zasekaná, takže s tím počítat! Samotný, byrokratický průběh trval 10-15 minut.) Rakušani jsou celkově “světový” a přátelští lidé. Proces nestál ani za řeč. Já tam dorazil cca o 1,5 h dříve, než můj booknutý čas a nikdo to neřešil. Zmáčkl si lístek a čekal na úředníka, než si dopije kafčo a půjdeme na to. S sebou musíte mít passport, dopis co jste dostali od governmentu úplně na začátku (něco jako to, že můžete začít celý proces o víza do Kanady) a pak ještě obdržený dopis s referenčním číslem – REFERENCE NUMBER–> XYZ 123456789. Ten je důležitý. Ale upřímně už si to nevybavuji. Prostě si všechny dokumenty, které jste doposud od governmentu obdrželi vytiskněte, popř. stáhněte v el. podobě do mobilu, to stačilo. Já měl obojí. Na místě zodpovíte pár otázek úředníkovi, vyfotí Vás, dáte otisky prstů, potřesete si pravicí a můžete jet zpět domů. Všechno je v angličtině, takže nemusíte mít strach, že by tam s Vámi mluvili německy. Za cca týden dostanete e-mailem dopis, kde je napsáno, že máte jeden rok na to vycestovat do Kanady a pracovat tam v rámci Working Holiday. Tyto biometrické údaje mají do Kanady platnost 10 let (nevztahuje se na USA).

– Michal (2019)

Jistě nejsem první ani poslední člověk, kterého zjištění ohledně zavedení povinnosti poskytnout biometrické údaje pro žadatele o kanadská WH víza, nepotěšilo. Vyrazila jsem do Vídně, kde jsem měla štěstí na rakouského úředníka, který vypadal jako Mike Tison, ale nakonec vše proběhlo v naprostém pořádku. Sejmul mi „pouze“ otisky prstů a cvaknul jednu velmi slušivou digitální fotografii. Pokračujte na celý článek o poskytnutí biometrických údajů ve Vídni.

– Katy (2019)

Zkušenost Ivči: Prodloužení lhůty na dodání biometrických údajů

Letos jsem taky žádala o WH do Kanady. Přišla mi pozvánka mezi prvními hned 21.1.2019. 7.2.2019 mi přišla výzva k dodání biometrických údajů. Bohužel jsem v termínu nestíhala navštívit ani Vídeň ani Berlín, tak jsem v aplikaci přes změnu údajů zažádala o prodloužení lhůty na dodání biometrie.

Posunuli mi to a 4.3.2019 jsem dosatala novou výzvu. To se mi zase bohužel krylo s dovolenou, tak jsem požádala o posunutí znovu a opět mi dorazila nová výzva k dodání biometrie 8.4.2019.

Abych nepřišla o den dovolené, naplánovala jsem si cestu do Vídně na 8.5.2019, jelikož u nich není státní svátek.

Celé sejmutí otisků a focení proběhlo během maximálně 10 minut. Žádný poplatek na místě za administrativu jsem neplatila.

Pak už šlo vše rychle, 10.5.2019 jsem dostala Corespondence letter, že mi schválili žádost a do 10.5.2020 musím překročit hranice. Plánuji odjíždět až někdy kolem Března 2020, ale už teď se nemůžu dočkat! 🙂

Zkušenost Kataríny: Prodlužování víz s biometrickými údaji

Rada by som sa s Vami podelila s mojou skusenostou. V juli 2018 som pricestovala na rocne IEC WH viza do Vancouveru. Povinnost biometrie sa ma vtedy este netykala, kedze som approval letter dostala pred 31.07.2018.

Po tristvrte roku som zacala zvazovat, ake su moje moznosti, aby som v Kanade zostala este dalsi rok. Zaradila som sa do pool-u na Young Professionals program a zakratko som dostala pozvanku. Po splneni vsetkych potrebnych podmienok som poslala ziadost. Uz pri platbe poplatku za YP som zaplatila aj 85$ za biometriu. Bolo mi teda jasne, ze v kratkej dobe budem musiet biometriu absolvovat i ja.

Do 24h mi prisiel Biometrics letter, biometriu som musela odovzdat do 30 dni od jeho obsrzania. Nakolko som sa vsak stale nachadzala v Kanade na svoje povodne povolenie, zvazovala som najblizsie monosti na biometriu mimo uzemia Kanady. Najblizsie ASCs centrum je v americkom Seattle (Spokane). Pred vyprsanim povodneho pracovneho povolenia som tam teda isla na biometriu. Je moznost dohodnut si tam schodzku, avsak najblizsie terminy boli bolne na koniec jula 2019 a pre kratkost casu som tak neurobila. Biometriu Vam v tomto ASC spravia na pockanie vramci 15-30min. i bez vopred dohodnuteho stretnutia. Pristup uradnikov bol velmi profesionalny a ked videli, ze mame Biometrics Letter s QR kodom, nemuseli sme vyplnat ani ich ziadost o biometriu.

Tolko moja skusenost. Mozem len vrelo odporucit tym, ktori potrebuju dat biometricke udaje mimo Kanady, ale su stale vo Vancouveri.

Jaké máš zkušenosti Ty?

Prošel jsi už procesem a poskytoval biometrické údaje? Napiš nám a sdílej na pár řádcích svoji zkušenost, jak to proběhlo. Pomoz dalších Čechům, ať si udělají lepší představu, jak celý proces probíhá.

Moc děkujeme za všechna sdílení! Společně pomáháme dalším Čechům do Kanady!

5 / 5 ( 1 vote )
  • Facebook Messenger
  • Facebook
  • WhatsApp
  • Twitter
  • Pocket
  • Email
  • Gmail
Štítky: biometrické údaje, biometrický pas, working holiday, working holiday do kanady

Autor: Jana Dyškantová

Janča je cestovatelka a kreativní osůbka z celého srdce. Má zkušenosti s životem a prací nejen v Kanadě, ale také v USA. Dnes kombinuje práci a cestování po americkém, africkém i evropském kontinentu. Fotí v každé volné chvíli a neustále se směje. Janča píše blog o focení, životě, cestování i práci na dálku .

Související články

Výlet do Toronta
Jak na rybaření v Kanadě?
Národní park Mount Revelstoke
Národní park Mount Revelstoke

Pomůžeme Ti do Kanady

Jsme Martin a Janča, provozovatelé webu JakDoKanady.cz, ale především cestovatelé, kteří rádi sdílí své zkušenosti a pomáhají dalším na cestě do Kanady.

Členská sekce Jak do Kanady

Vstup do uzavřené členské sekce pro Working Holiday cestovatele, kteří chtějí získat informační náskok a příležitosti k získání práce v Kanadě.

Podcast Volání Kanady

Podcast Volání Kanady

Kanada nebyla nikdy blíž. Poslechni si rady a inspiraci pro Tvoji cestu do země javorového listu.

Nejnovější články

  • české školy v Kanadě

    České školy v Kanadě

  • svatba v Kanadě

    Svatba v Kanadě: Průběh, dokumenty, cena i osobní zkušenost

  • Jízda se psím spřežením

    Jízda se psím spřežením je skutečný zážitek

Mobilní aplikace pro cestu do Kanady

Spustili jsme mobilní aplikaci Jak do Kanady, která má za cíl pomáhat Čechům jak v přípravách do Kanady, tak v cestování a rychlejší orientaci přímo v Kanadě. Jednoduchý a přehledný rozcestník, který využijete pro základní informace během cesty do Kanady.

Rubriky

  • Cestování v Kanadě
  • Letenky do Kanady
  • Podcast
  • Pojištění do Kanady
  • Práce v Kanadě
  • Rady a tipy
  • Rozhovory
  • Studium v Kanadě
  • Videa z Kanady
  • Zažijte Kanadu
  • Život v Kanadě

Užitečné vybavení

Na co nezapomenout před odjezdem do Kanady. Sdílíme zkušenosti, co si zabalit s sebou. Užitečné vybavení a cestovatelské vychytávky.
ZOBRAZIT VYBAVENÍ

E-book Jak do Kanady

E-book, který jsme sepsali po naší roční zkušenosti v Kanadě. Praktická brožura s více než 100 stranami obsahuje postup, jak získat víza, jak najít nejlevnější letenky, zorganizovat pojištění, ubytování a spousta dalších rad a tipů nejen pro cestovatele, ale také pro WH zájemce.

Více informací o e-booku

Sleva 60 % na pojištění

Slevové kódy na pojištění do Kanady

Porovnejte cenu cestovního a pracovního pojištění do Kanady. Vyjednali jsme navíc až 60% slevu. Zobrazit kalkulaci

Instagram

Sleduj nás na Instagramu a mrkni na #jakdokanady. Tvoříme komunitu Čechů s láskou ke Kanadě.

Přejít na Instagram

Pojištění se slevou

Výhodné pojištění s bezpečnými léčebnými limity i úrazovým pojištěním. Získejte slevu až 60%.

Sleva na pojištění

Podcast

Poslechni si podcast Volání Kanady. Pravidelné rozhovory s Čechy v Kanadě, kteří sdílí své zkušenosti.

Pustit podcast

Členská sekce

Katalog prací v Kanadě, e-book, video přednášky a checklisty pro Working Holiday uchazeče.

Vstoupit

Nejoblíbenější destinace

  • Vancouver
  • Toronto
  • Calgary
  • Montréal
  • Banff
  • Jasper

Víza do Kanady

  • Vízová povinnost
  • eTa povolení a turistická víza
  • Working holiday víza
  • Studentská víza
  • Pracovní víza a stáž
  • Emigrace do Kanady

Život v Kanadě

  • Půjčení auta v Kanadě
  • Možnosti cestování
  • Ubytování v Kanadě
  • Počasí v Kanadě
  • Práce v Kanadě
  • Vrácení daní z Kanady

Doporučujeme

  • E-book pro Working Holiday
  • Mobilní aplikace
  • Festival o Kanadě
  • E-shop
  • Užitečné nástroje a vybavení

Nejnovější články

  • české školy v Kanadě

    České školy v Kanadě

  • svatba v Kanadě

    Svatba v Kanadě: Průběh, dokumenty, cena i osobní zkušenost

  • Jízda se psím spřežením

    Jízda se psím spřežením je skutečný zážitek

O autorech portálu JakDoKanady.cz

Jsme cestovatelé, kteří sdílí své zkušenosti. V Kanadě jsme strávili celý rok na working holiday víza. Dnes pomáháme dalších zájemcům s dlouhodobým i krátkodobým pobytem v Kanadě, na pracovní, studentská i turistická víza.

Janča a Martin
S námi je Kanada o trochu blíž!

Rádi Ti pomůžeme s kanadským dobrodružstvím…

© 2014 - 2021. Všechna práva vyhrazena. Kontakt | Spolupráce | Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

TOP
X
Pojištění True Traveller | Recenze pro cestovní i pracovní pojištění do zahraničí…Cestování v KanaděPojištění True Traveller je oblíbené mezi Čechy, kteří vyráží do zahraničí cestovat i pracovat. Důvodem jsou především rozsáhlé mo…

Biometrické údaje při cestě do Kanady

 
X
Levné letenky z východní Kanady na východní pobřeží USA…Cestování v KanaděChcete si udělat kratší výlet z Kanady do vánočního New Yorku, nebo se na chvíli ohřát na Floridě? Levné zpáteční letenky z východní …
Send this to a friend
Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte.SouhlasímVíce informací