Užitečné nástroje, vybavení a odkazy

Vítejte v sekci Užitečných nástrojů a vybavení. Sepsali jsme zdroje, které nám osobně a ostatním cestovatelům a dobrodruhům pomáhají na cestách, ať už se rozhodnou pro Kanadu či jinou zemi.

AKTUÁLNĚ: Sepsali jsme ultimátní návod, které oblečení a vybavení doporučujeme do Kanady.

E-book průvodce Kanadou

 

Průvodce Jak do Kanady

Sepsali jsme naše zkušenosti a doplnili o tipy a doporučení pro cestu do Kanady. Co vše zajistit před odjezdem, co musíte vědět o vízové povinnost, jak vybrat letenky, pojištění, kam do Kanady letět, jak si najít bydlení, kde cestovat, jak si najít práci a jaké jsou životní náklady při dlouhodobém pobytu v Kanadě. Ideální pro ty, kteří chtějí poznat kanadská dobrodružství.

 

Letenky do Kanady

 

Vyhledávač letenek

Kiwi, bývalý Scypicker, používáme, protože dokáže dohledat spoje, které ostatní vyhledávače letenek často ignorují.

Kiwi obsahuje porovnání ceny pro jednotlivé dny, takže snadno najdete nejlevnější variantu v rozmezí klidně 2 měsíců. Samozřejmě nic nejde automaticky, ale Kiwi značně ulehčuje hledání.

Cestovní pojištění a pracovní pojištění

axa-logo

AXA pojišťovna

Společnost AXA nabízí spolehlivý komfort při řešení pojistných událostí. Navíc můžete zde využít slevu 50% při sjednání pojištění online. AXA pojištění osobně využíváme pro své zahraniční cesty.

 

ceska_pojistovna_logo

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna nabízí jedno z nejlevnějších pojištění do Kanady s dobrými pojistnými limity. Využijte 10% slevu za online sjednání a další 10% slevový kód kanadakr pro krátkodobé pojištění anebo kanadadl pro dlouhodobé pojištění.

Pronájem a půjčení auta

 

 

rentalcarslogo

Online srovnání cena za pronájem

Společnost RentalCars nabízí srovnání 800 společností na pronájem auta. Zahrnuje půjčovny jako Budget, Hertz, Thriffy, Avis a další. Obrovský výběr a srovnání cen. Rezervace online.

 

Ubytování v Kanadě

booking_com_logo

#1 Vyhledávač ubytování

Nejrozšířenější vyhledávač ubytování na světě, výborný pro kanadské hotely a hostely.

airbnb_logo_red

Alternativa ubytování

AirBnB představuje bydlení v domě u lokálních obyvatel. Zajímavá alternativa, která je obvykle levnější než hotel, ale dražší než hostel.

couchsurfing_logo_large

Bydlení na gauči

Couchsurfing je oblíbený způsob přenocování pro backpackery a dobrodruhy. Připojíte na na sociální síť a domluvíte si nocleh. Vše zcela zdarma.

Vybavení do Kanady

 

hanibal logo

Outdoor obchod

 

Nakoupíte zde výborné vychytávky od softshellových bund, spacáků, přes termoprádlo, speciální láhve, příbor či gel na praní prádla.

Cestovatelský obchod

 

Speciální obchod pro cestovatele, kde najdete všechno vybavení, které potřebujete, a to nejen do Kanady. Batohy, oblečení, elektroniku, cestovní doplňky, hygienu, obaly, vaky, atd.

Ostatní vychytávky

trasferwise_logo_dark

Převod peněz do/ze zahraničí

 

Bankovní poplatky při převodu peněž ze zahraničí či naopak do zahraničí jsou zbytečné. Platforma Transferwise nabízí revoluční řešení.

 

Cashback portál, získejte až 15% zpět

Nakupujte skrze cashback portál a získejte při svém nákupu až 15% zpět. My využíváme předevím při rezervaci ubytování na Booking, ale nasmouvaných partnerů a e-shopů jsou stovky. Výborná příležitost, jak ušetřit peníze!

vasenaroky_logo_small

Kompenzace za zpožděný nebo zrušený let

Víte, že při zpožděném letu o více jak 3 hodiny můžete získat až 250 Euro? Tahle společnost podává žádosti o nejrůznější kompenzace z letecké dopravy za Vás!

Lonely-Planet-Kanada

Lonely Planet Canada

Průvodce Lonely Planet Canada obsahuje velmi užitečné informace pro cestovatele. Doslova nabušená knížka, která vám usnadní výběr top destinací a ušetří čas při plánování a organizování výletů.

online_anglictina

Angličtina online

Online jazykové kurzy angličtiny pro začátečníky i pokročilé. Několik lekcí zcela zdarma.

Jsme upřímní

Některé z níže uvedených odkazů jsou tzv. affiliate linky. Tedy domluvili jsme se s "dodavateli" a získáváme určitou provizi z případného prodeje. Vás to nic nestojí a nám to pomáhá financovat náš čas a díky tomu můžeme číst tyto informace zdarma.

Máme osobní zkušenost s doporučenými produkty nebo službami a můžeme je upřímně doporučit.

TOP

SLEVOVÝ KÓD na pojištění do Kanady. Až 50% ceny dolů!

Získejte slevu na cestovní nebo pracovní pojištění do Kanady. Zájemcům zasíláme slevové kódy se slevou 50%.

Váš e-mail je v bezpečí. Nemáme rádi spam.

Do Kanady s jistotou

Praktická brožura pro všechny,

kteří míří do Kanady a chtějí na WH víza.