Kanada nabízí širokou nabídku jazykových kurzů na východním a západním pobřezí. Studovat můžete angličtinu nebo francouzštinu, oba jazyky jsou oficiálním národním jazykem v Kanadě. Většina zahraničních studentů, kteří se rozhodnou pro jazykový kurz, však volí kurzy angličtiny. Kanadská angličtina je velmi čistá a pro Čechy mnohem bližší v intonaci než britská angličtina. To je jednou z výhod, proč volit zahraniční studium v Kanadě.

Jazykové kurzy angličtiny v Kanadě bývají mnohdy také jakousi vstupní bránou pro následné studium odborné školy či univerzity. Češi mnohdy volí jazykový kurz angličtiny v Kanadě pro získání komunikační úrovně a certifikátu. Lepší znalost angličtiny jim pomáhá získat kvalifikovanější práci a zároveň jim zajišťuje lepší životní podmínky.

Studium angličtiny v Kanadě je vysoce návratná investice. O výhodách studia v Kanadě jsme již ale psali, pojďme se nyní rovnou podívat, co vše v rámci jazkové školy lze studovat.

Jazykové kurzy angličtiny v Kanadě

Obecná angličtina, tzv. General English

Příprava na zkoušky - TOEFL, IELTS

Příprava na Cambridgské zkoušky (FCE, CAE)

Obchodní angličtina, tzv. Business English

Kurzy pro učitele angličtiny (TESOL)

Angličtina pro akademiské účely

Konkrétní jazykové školy a jejich nabízené kurzy uvádíme níže na této stránce.

Jaká víza potřebujete ke studiu

Pokud jedete na krátký jazykový kurz a plánujete studovat v Kanadě kratší dobu než 6 měsíců, stačí vám vyřídit si turistické vízum, resp. eTA povolení. Pro studium na jazykové školy, které je delší jak 6 měsíců si musíte vyřídit studenské vízum. Studovat v Kanadě můžete také v rámci working holiday, a to po celou dobu jejich platnosti (tedy max. 1 rok).

Cena studia a životní náklady v Kanadě

Musíme přiznat, že kanadské jazykové školy jsou cenově poměrně náročnější. Kanadu si čeští i jiní zahraniční studenti nevybírají kvůli ceně, ale z jiných důvodů (pracovní možnosti, mimoškolské aktivity, kanadská exotika, možnosti imigrace, atp.).

Při kalkulaci ceny vždy nezapomeňte započítat:

 • Zápisné na školu
 • Školné
 • Poplatek za studijní materiály

Některé školy mají v průběhu roku akční ceny, které např. nabízí zápisné zdarma či studijní materiály jsou pro studenty zdarma.

Ukázková kalkulace ceny za jazykový kurz

 • Jazyková škola: ILAC ve Vancouveru
 • Kurz: General English (Obecná angličtina pro začátečníky i pokročilé)
 • Délka kurzu: 10 týdnů
 • Poplatky: Zápisné 170 CAD, studijní materiály 240 CAD
 • Školné na 10 týdnů: 2280 CAD

Je uplatněna 40% sleva z ceny kurzu, více na stránce ILAC studium angličtiny.

Za 1 měsíc studia na jazykové škole v Kanadě můžete počítat přibližně náklady 15 - 17 tisíc Kč. Školné a poplatky se studiem ale není to jediné, co je potřeba započíst do celkových nákladů. Zejména nezapomeňte na:

 • Zpáteční letenka do Kanady
 • Poplatek za studentská víza (příp. turistická víza)
 • Cestovní pojištění do Kanady
 • Životní náklady v Kanadě (ubytování, strava, doprava, zábava)
 • Finanční rezerva

V jakých městech studovat jazykové kurzy

Vancouver

Vancouver dává jazykovým školám doslova multikulturní zázemí. Kromě studia angličtiny si můžete užívat kombinaci kanadské přírody i přímořského velkoměsta. Vancouver je právem označován za nejoblíbenější kanadskou destinaci pro zahraniční studenty.

Jazykové školy, které můžete ve Vancouveru navštěvovat: ILAC, SELC, Tamwood, EC, Global Village, ILSC, Eurocentres, Kaplan

Montreal

Montreal nabízí studentům téměř ideální prostředí, které kombinuje kvalitní úroveň škol a ten pravý studentský život. Město patří k nejoblíbenějším mezi mladou generací Kanaďanů zejména díky sociálnímu vyžití. Jen si nezapomeňte vzít s sebou teplou bundu.

Jazykové školy, které můžete v Montrealu navštěvovat: EC, ILSC

Toronto

Na východním pobřeží Kanady máte možnost studovat širokou paletu anglických i francouzských kurzů. Toronto nabízí neobyčejné studijní možnosti kombinované o bujarý život se spoustou studentských a kulturních akcí. Tady se rozhodně nebudete nudit.

Jazykové školy, které můžete v Torontu navštěvovat: ILAC, Tamwood, EC, Global Village, ILSC, Eurocentres, Kaplan

Calgary

Calgary láká studenty svým městským životem, odkud snadno utečete do okolí Banffu a Jasperu, nejkrásnější kanadské přírody. Jazykové školy zde nabízí dobrou úroveň vzdělání, na francouzštinu zapomeňte, tady nebudete mluvit jinak než anglicky. A to přece chcete, nebo ne?

Jazykové školy, které můžete v Calgary navštěvovat: Global Village

Víte, že můžete v Kanadě studovat jazykové kurzy i v jiných městech?
Někteří Češi jezdí studovat jazykovou školu také do Whistleru, Vicotrie, či jiných měst.

Jazykové školy v Kanadě

International Language Academy of Canada

Mezinárodně uznávaná a jedna z nejkvalitnějších škol nabízející jazykové kurzy pro zahraniční studenty. Škola několikrát získala prestižní ocenění op Language School of the Year. Celá recenze ILAC školy a studia angličtiny.

Lokace: Vancouver, Toronto

Počet studentů ve třídě: 10-14

Jazykové kurzy: Intensive English (od začátečníků po pokročilé), Power English, Bussines English, příprava na TOEFL, FCE, CAE, IELTS

Cena: 180 - 380 CAD za týden dle typu kurzu a doby studia

Kaplan International English

Jazyková škola Kaplan nabízí širokou nabídku jazykových kurzů již více jak 20 let. Využívá moderní technologie a kreativní výukové metody. Výuka je tak velmi efektivní a zároveň zábavná.

Lokace: Vancouver, Toronto

Počet studentů ve třídě: 12-15

Jazykové kurzy: Vacation English, General English a Intensive English (od začátečníků po pokročilé), Power English, Bussines English, příprava na TOEFL, FCE, CAE, CPE, IELTS

Cena: na vyžádání

SELC

SELC má více jak 27 letou historii a poskytuje elitní výuku, je autorizovaným TOEIC Test centrem. Má výbornou polohu ve Vancouveru, skvělou atmosféru a bohatý mimoškolský program.

Web: www.selceducation.com

Lokace: Vancouver

Počet studentů: max 12

Jazykové kurzy: General English pro začátečníky i pokročilé

Cena: na vyžádání

Tamwood

Tamwood International nabízí jedinečnou zkušenost při jazykovém kurzu v Kanadě. Škola byla založena v roce 1993 a neustále investuje do moderních technologií. Nabízí velké množství studijních programů.

Web: www.tamwood.com

Lokace: Vancouver, Whistler, Toronto

Jazykové kurzy: General English, International Business English, English for lawyers, příprava na FCE/CAE, IELTS, EAP,

Cena: na vyžádání

EC

Škola EC má pobočky po celém světě a Kanada není výjimkou. Ve škole se těšte na moderní vybavení i pohodovou a přátelskou atmosféru. Studovat jazykovou školu EC můžete na východě i západě Kanady.

Web: www.ecenglish.com

Lokace: Vancouver, Toronto, Montreal

Jazykové kurzy: General English

Cena: na vyžádání

Global Village

Global Village je moderní kampus s mezinárodním nádechem. Máte na výběr z široké škály jazykových kurzů i jejich intenzity. Škola nabízí bohatý mimoškolský program a pomáhá také s ubytováním.

Web: www.gvenglish.com

Lokace: Vancouver, Toronto, Victoria, Calgary

Počet studentů: max 15

Jazykové kurzy: General English, Business English, příprava na IELTS, TOEFL, Cambridge zkoušky FCE, CAE

Cena: na vyžádání

ILSC

ILSC nabízí kvalitní vzdělávací jazykové kurzy. Studium probíhá v dynamickém tempu a učitelé podněcují k tvořivosti a aktivitě. Tým učitelů využívá více jak 20letého know-how ILSC v oblasti vzdělávání.

Web: www.ilsc.com

Lokace: Vancouver, Toronto, Montreal

Počet studentů: max 14

Jazykové kurzy: Business English, příprava na Cambridge zkoušky FCE, CAE, TOEFL, Communication a další

Cena: na vyžádání

Eurocentres

Eurocentres vznikla ve Velké Británii před 60 lety a dnes je to celosvětová síť jazykových škol. Priority staví na individuálním přístupu ke studentům. Škola nabízí širokou škálu volnočasových aktivit.

Web: www.eurocentres.com

Lokace: Vancouver, Toronto

Počet studentů: max 14

Jazykové kurzy: General English, Business English, příprava na Cambridge zkoušky FCE, CAE, TOEFL

Cena: na vyžádání

Máte zájem o jazykové kurzy v Kanadě?

Chcete studovat jazykový kurz v Kanadě? Rádi vám poradíme a představíme jednotlivé programy škol v Kanadě. Zodpovíme vaše dotazy a budeme nápomocni při vašem výběru.

TOP