S námi jste Kanadě o trochu blíž

Jsme Martin a Janča, dva cestovatelé, kteří milují dobrodružství. Do Kanady jsme odjeli za poznáním, získání pracovních zkušeností, chtěli jsme zlepšit svoji angličtinu a zažít neobyčejné zážitky.

Rádi vás budeme svým příběhem inspirovat, sdílíme své zkušenosti a rádi pomůžeme dalším Čechům a Slovákům na jejich cestě přes oceán.

Líbí se vám trailer? Zhlédněte kompletní 14 minutové video o naší cestě.

Jak to všechno začalo

Program Zažijte Kanadu - Working Holiday nám přišel jako výborný nápad, jak nejen zažít obrovské množství zážitků, ale také jak získat pracovní zkušenosti, zlepšit angličtinu, vystoupit z bubliny České republiky a vůbec celé Evropy a vidět také další kousek světa.

Kvóta pro WH víza se otevírá jednou ročně, a tak jsme měli řadu měsíců na důkladou přípravu. Procházeli jsme řadu stránek, oficiálních i neoficiálních a sbírali dostpuné informace, abychom byli v procesu žádosti úspěšní.

V lednu 2014 jsme zažádali o víza a už v dubnu jsme odlétali do Kanady. Po několika týdnech rozhodování mezi Vancouverem a Calgary, jsme si vybrali Calgary, které nabízelo lepší pracovní jistoty.

Začali jsme bydlet přes Couchsurfing, což vyústilo v neuvěřitelný příběh, který nás provázel celých 12 měsíců. Už třetí den po příletu jsme oficiálně pracovali a vydělávali kanadské dolary. Postupně jsme se propracovali od sekání trávy a natírání plotu, skrze stříhače chlupatých koberců až na hudební festivaly. Díky tomu jsme měli možnost procestovat značný kus Kanady, podívat se na úžasná místa a seznámit se s řadou Kanaďanů.

Život v Kanadě po 9 měsících

Na zimu, po 9 měsících v Kanadě, jsme se přemístili do Britské Kolumbie do města Prince George, kde jsme vedli obchod s jogínským a hipie oblečením. Prožili jsme si kanadský vánoční schon a odpočinuli si na Silvestra. Rok v Kanadě byl neuvěřitelný a Kanadu můžeme každému doporučit všema deseti!

Poznejte nás blíže, sdílíme zkušenosti s Kanadou

Zájemcům zasíláme e-mailem tipy, rady a zkušenosti s životem v Kanadě. Můžete se kdykoli odhlásit, stejně jako vy, nemáme rádi spam!

Po přihlášení získáte ihned 37 stránkový e-book, kde jsme sepsali náš kanadský příběh více detailně :-)

Zakladatelé portálu

Jana Dyškantová

Pozitivní cestovatelka, fotografka a kreativní duše. Inspiruje ji poznávání a objevování nového.

Martin Rosulek

Cestovatel, podnikatel a vizionář, kterému se podařilo spojit tyto činnosti v životní styl digitálního nomádství.

Náš tým JDK

Simona Pátková

Simona se ráda směje a snaží se být optimistická za každé situace. Řídí se heslem, že život se má prožit, nikoli přežít. Má ráda procházky přírodou, výlety a cestování po Čechách i v zahraničí. Patří mezi šťastlivce, kteří získali Work and Holiday víza do Kanady, takže v březnu 2017 vystoupila na kanadské půdě a nyní si užívá work i holiday v Canmore!

David Pátek

David je aktivním sportovcem, cestovatelem, všestranným horolezcem a lyžařem. Miluje přírodu, cestování a poznávání cizích kultur. Amatérsky fotí a ve volných chvílích natáčí krátké expediční snímky. Po té, co před lety zanechal v Čechách dobré práce a sociálních jistot je dobrodruhem na volné noze. Od mládí četl dobrodružné romány Jacka Londona a E. T. Setona, proto je současný pobyt v Kanadě na víza Work and holiday splněným snem.

Slávek Trávníček

Slávek rád cestuje za málo peněz a nejraději by skočil po každé levné letence, která se objeví. Baví ho fotografování, stále se učí surfovat a několik měsíců žil na Bali a v Gruzii. O svých cestách píše na svůj blog Travel Surf Repeat.

TOP

SLEVOVÝ KÓD na pojištění do Kanady. Až 50% ceny dolů!

Získejte slevu na cestovní nebo pracovní pojištění do Kanady. Zájemcům zasíláme slevové kódy se slevou 50%.

Váš e-mail je v bezpečí. Nemáme rádi spam.

Send this to a friend