TÝM PORTÁLU JAKDOKANADY.CZ

Naší misí je pomáhat Čechům do Kanady.

Sdílíme a předáváme zkušenosti, praktické rady a užitečné informace.

Tvoříme komunitu cestovatelů, kteří chtějí zažít pravé kanadské dobrodružství.

Kdo jsme

Jana festival Jak do Kanady

Jana Dyškantová

Pozitivní cestovatelka a fotografka, která našla svoji vášeň v kreativních činnostech a fotografování. Nepřestává objevovat své vnitřní štěstí a radovat se z maličkostí. Pohybuje se v online marketingu a zajímá se o udržitelný způsob života.

Simona Pátková

Simona si v roce 2017 užívala Working Holiday v Kanadě a nyní se bude vracet na Young Proffessional víza. Pracovala a zažila nezapomenutelné výlety v Albertě, ale s manželem procestovali ve vanu další kouty Kanady a dostali se až na Aljašku. Především ji uchvátil Yukon a Skalisté hory. Miluje výlety do přírody, čtení, jógu a tanec.

Martin Rosulek

Cestovatel a milovník dobrodružství. Martin dokázal spojit svoji cestovatelskou vášeň s prací online v životní styl digitálního nomádství. Buduje online projekty, konzultuje podnikatelské ideje, zajímá se o technologie a inovace.

Lenka Skořepová

Lenka Skořepová

Lenka se po studiu rozhodla procestovat svět a její cesta začala v Kanadě. Je cestovatel tělem i duší. Miluje všechno od jednodenních výletů do hor, po vícedenní treky nebo i delší pobyt v zahraničí. Sledovat ji můžete na Instagramu @lenda_skorepova

Andrea Željazková - tým JakDoKanady

Andrea Željazková

Andrea studovala, pracovala a cestovala v Asii, Austrálii, Novém Zélandu a nyní žije již rok v Kanadě. Ráda inspiruje a sdílí své zážitky s Čechy, kteří mají zájem objevovat svět.

Eliška Semrádová

Eliška je v normálním životě dělnicí reklamy v Praze, ale na rok si odskočila do Kanady provětrat si hlavu do hor. Na život v Banffu si ráda zavzpomíná prostřednictvím článků pro tento blog a doufá, že budou užitečné.

Martina Svobodová

Martina je nadšená cestovatelka, která má na svém kontě přes 30 navštívených zemí a hodlá seznam stále rozšiřovat. Strávila semestr ve Švédsku, working holiday na Novém Zélandu a nyní je s přítelem Michalem v Kanadě. Jelikož je zároveň vášnivou fotografkou, najdete všechna její dobrodružství zachycená okem zrcadlovky.

David Pátek - festival Jak do Kanady

David Pátek

David od mládí miluje přírodu, hory a cestování. Je duší horolezec a poutník, který je neustále na cestě kolem světa. Rád fotí a stříhá krátké cestovatelské filmy. Jeho celoživotní vášní je skalní lezení, lyžování a lední hokej, což si během ročního pobytu v Kanadě užil dosyta.

Kristýna Odložilová - tým JDK

Kristýna Odložilová

Kristýna ráda cestuje, fotí, sbírá zážitky a zkušenosti a učí (se) jazyky. Do Kanady ji nalákala příroda a přítel Michal, se kterým píše Facebookový blog a žijí tak svůj kanadský sen.

Alena Šormová

"Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl," je Alenino motto, s nímž se snaží užívat života na plný pecky! Díky své chuti do cestování a oblibě hor byla již v Nepálu či v Gruzii a nyní se zabydlela na chvíli v Kanadě, jejíž hornaté části projíždí křížem krážem.

Tereza Neradová - tým JDK

Tereza Neradová

Tereza si užívá objevování skrytých zákoutí historických měst i nespoutané přírody. Mezi její nejhezčí zážitky patří návštěva Vancouveru a Rocky Mountains. Studuje Project Management na CVUT a pracuje jako Junior UX designer. Miluje víno, vaření a tancování. Nejlépe vše najednou.

Spojte se s námi

Inspirujte se a sdílejte své kanadské zážitky

Jak to všechno začalo

Jsme Martin a Janča, zakladatelé portálu JakDoKanady.cz, dva cestovatelé, kteří milují dobrodružství. Do Kanady jsme odjeli za poznáním, získání pracovních zkušeností, chtěli jsme zlepšit svoji angličtinu a zažít neobyčejné zážitky.

Rozhodli jsme se inspirovat další Čechy k cestě do Kanady a sdílet své zkušenosti a zážitky.

Líbí se vám trailer? Zhlédněte kompletní 14 minutové video o naší cestě.

Program Zažijte Kanadu - Working Holiday nám přišel jako výborný nápad, jak nejen zažít obrovské množství zážitků, ale také jak získat pracovní zkušenosti, zlepšit angličtinu, vystoupit z bubliny České republiky a vůbec celé Evropy a vidět také další kousek světa.

Kvóta pro WH víza se otevírá jednou ročně, a tak jsme měli řadu měsíců na důkladou přípravu. Procházeli jsme řadu stránek, oficiálních i neoficiálních a sbírali dostpuné informace, abychom byli v procesu žádosti úspěšní.

V lednu 2014 jsme zažádali o víza a už v dubnu jsme odlétali do Kanady. Po několika týdnech rozhodování mezi Vancouverem a Calgary, jsme si vybrali Calgary, které nabízelo lepší pracovní jistoty.

Začali jsme bydlet přes Couchsurfing, což vyústilo v neuvěřitelný příběh, který nás provázel celých 12 měsíců. Už třetí den po příletu jsme oficiálně pracovali a vydělávali kanadské dolary. Postupně jsme se propracovali od sekání trávy a natírání plotu, skrze stříhače chlupatých koberců až na hudební festivaly. Díky tomu jsme měli možnost procestovat značný kus Kanady, podívat se na úžasná místa a seznámit se s řadou Kanaďanů.

Život v Kanadě po 9 měsících

Na zimu, po 9 měsících v Kanadě, jsme se přemístili do Britské Kolumbie do města Prince George, kde jsme vedli obchod s jogínským a hippie oblečením. Prožili jsme si kanadský vánoční shon a odpočinuli si na Silvestra. Rok v Kanadě byl neuvěřitelný a Kanadu můžeme každému doporučit všema deseti!

S námi jste Kanadě o trochu blíž

Spojili jsme se s dalšími Čechy a společně se vám snažíme ukázat Kanadu českýma očima.

Rádi vás budeme nadále inspirovat, sdílet a předávat zkušenosti Čechů v Kanadě.

Jsme v tom společně, již od roku 2014.

 jakdokanady

TOP