Kompletní průvodce pro zájemce o Working Holiday víza do Kanady v programu Zažijte Kanadu. Připravili jsme pro vás návod krok za krokem. Postup, jak se na celý proces žádosti o WH víza připravit.

Program working holiday nabízí jedinečnou možnost získat pracovní víza a strávit delší časové období v zahraničí. Zájem o pobyt v Kanadě v posledních letech velmi stoupá. Na této stránce najdete to nejdůležitější, tedy jak zažádat o WH víza do Kanady, úspěšně projít procesem, zorganizovat svůj odlet a na nic nezapomenout.

Snažili jsme se sestavit přehledně celý proces žádosti o Working Holiday víza. Jedná se o poměrně komplikovanou záležitosti. Upozorňujeme, že se můžeme mýlit anebo udělat nějakou chybičku, dokonce oficiální zdroje mění čas od času své podmínky. Nezastupujeme oficiální zdroj CIC ani nejsme agentura. Jsme Martin a Janča a každému doporučujeme projít si oficiální zdroje.

Working Holiday víza v roce 2017

 • Registrace do Poolu: otevřena 17. 10. 2016 v 16 hodin
 • První kolo pozvánek: rozesláno 12. - 17. 12. 2016
 • Poslední kolo pozvánek: 25. - 29. 9. 2017
 • Kvóta: 1000
 • Počet přihlášených v poolu: 1358
 • Počet volných míst: 46
 • Počet rozeslaných pozvánek: 1786

Aktualizováno 14. září 2017. Postup rozesílání pozvánek můžete sledovat zde.

Vypadalo to, že kvóta už je vyčerpaná, ale POZOR, v září se nám objevilo dalších 177 volných míst. Nezapomeňte proto sledovat svůj profil, zda vám nedorazila pozvánka. Byla by škoda takovou šanci promrhat!

Working Holiday víza v roce 2018

Dle předešlého roku se dá předpokládat, že Pool pro rok 2018 se může otevřít již v průběhu října, buďte proto připraveni. Pokud jste žádali o WH vízum také v roce 2017, váš IEC profil by měl zůstat platný, ale veškeré profily budou odstraněny z Poolu, kam budete muset znovu svou (aktualizovanou) přihlášku zaslat.

Nebojte, vše sledujeme a tuto stránku budeme samozřejmě aktualizovat o případné nové informace!

Nechte si zasílat tipy a doporučení přímo od Janči a Martina

Pokud se chcete účastnit vízového procesu 2018, vřele doporučujeme se přihlásit do našeho zpravodaje, ve kterém posíláme tipy a doporučení pro přihlašovací proces working holiday. Předáváme naše zkušenosti, jak se nejlépe připravit na odlet a život v Kanadě.

Po přihlášení vám přijde potvrzovací e-mail. Ten je nutné potvrdit. Jako bonus získáte navíc PDF, kde se dozvíte více o našem kanadském dobrodružství :-)

 

Průvodce Working holiday víz

Vzhledem k velkému rozsahu průvodce working holiday víz do Kanady, jsme vytvořili rychlé záložky :-) Neváhejte proto kliknout na jakoukoli kategorii, o které se chcete dozvědět více.

Working holiday víza do Kanady

První dobrá zpráva je, že občané České republiky mají stále možnost vycestovat do Kanady a získat pracovní víza Working Holiday v rámci programu Zažijte Kanadu na 1 rok také v roce 2017.

Stále nám však zůstává přidělena kvóta pro zájemce, kterým budou working holiday víza udělena. Tedy je omezen počet lidí, kterým bude uděleno vízum.

Zažijte Kanadu je program (IEC)

Program Zažijte Kanadu je odvozen od anglického oficiálního názvu International Experience Canada (zkratka IEC). Umožňuje vycestování do Kanady za prací a je rozdělen do 3 kategorií:

Tyto kategorie mohou mít rozdílné podmínky pro udělení pracovního povolení. Na této stránce se zaměřujeme na Working Holiday víza. S těmi máme také největší osobní zkušenosti.

Pro více informací o jednotlivých programech se prosím podívejte na oficiální stránky IEC.

IEC Canada

WH víza jsou pouze jedním z typů pracovních víz, spadajících do programu Zažijte Kanadu.

Program Zažijte Kanadu je nadřazený Working Holiday vízům

Budete tedy žádat o Working holiday víza do Kanady v programu Zažijte Kanadu. V rámci udělení těchto víz získáte pracovní povolení.

Working holiday víza (označovaná také jako WH víza) jsou nejčastěji překládána jako víza na pracovní prázdniny (work - práce, holiday - prázdniny).

Working holiday víza obsahují pracovní povolení

Abychom to uvedli co nejjednodušeji, prostě stačí, když budete vědět, že jakmile získáte working holiday víza do Kanady, můžete v Kanadě legálně pracovat. Znamená to tedy, že projdete celým legislativním procesem od vyplňování formulářů online až po udělení razítka na imigračním oddělení při vstupu do Kanady, kde dostanete do svého pasu také pracovní povolení.

Ve skutečnosti pracovní víza dostáváte až od imigračního úředníka většinou rovnou na letišti. Fakt, že jste se dostali do kvóty a získali zvací dopis ještě neznamená, že můžete legálně pracovat v Kanadě. Pro to potřebujete pracovní povolení, které získáte do svého pasu na imigračním.

Seznámení s procesem žádosti o WH 2017

V procesu žádosti o Working holiday víza do Kanady pro rok 2016 v rámci programu Zažijte Kanadu došlo hned k několika změnám a ty zůstávají i pro další ročníky.

Ke všem informacím zde poskytujeme odkazy a tak si vše můžete sami ověřit a pečlivě nastudovat. My se vám to snažíme pouze usnadnit.

V rámci procesu žádosti o vízum Working holiday 2017 jsou pojmy, které je dobré si vysvětlit ještě předtím než se pustíme do procesu:

 • Pools = Žadatelé odesílají první část své přihlášky IEC do tzv. "poolu".
 • Invitation to Apply = Z poolu budou pracovníci imigračního oddělení vybírat po otevření kvóty během roku náhodně žadatele, kterým bude odeslána pozvánka k žádosti o pracovní povolení.
 • Rounds of Invitation = Výběr žadatelů, kteří jsou vyzváni k podání žádosti o pracovní povolení, by měl probíhat náhodně a v pravidelných intervalech během roku, dokud nebude kvóta vyčerpána.

Vložit žádost do Poolu můžete od 17. 10. 2016

Proces žádosti o Working holiday víza do Kanady pro rok 2017, tedy vložení vaší žádosti do Poolu, můžete začít již 17. 10. 2016! To, že jste v poolu, poznáte díky potvrzovací zprávě ve vašem profilu IEC.

Otevření kvóty Working Holiday 2017

Kdy dojde k otevření kvóty pro Working Holiday víza v programu Zažijte Kanadu 2017?

Otevření kvóty a první kolo náhodného výběru uchazečů z Poolu proběhlo již 12. - 17. 12. 2016. Stále je však velmi dobrá šance, že vám po odeslání přihlášky do poolu může přijít pozvánka z žádosti o working holiday vízum.

Kvóta pro Českou republiku bude pro working holiday opět 1000 účastníků, jako v minulých letech.

Další postup rozesílání pozvánek můžete sledovat zde.

Proces získání WH víz v programu Zažijte Kanadu 2016

Stejně jako v předchozích ročnících musíte splňovat pro získání víz Working holiday do Kanady určité podmínky.

Podmínky pro získání working holiday víz

 • být občanem ČR,
 • věk mezi 18 - 35 let (včetně - v momentě, kdy odesíláte přihlášku do poolu),
 • musíte poskytnout adresu trvalého bydliště v ČR,
 • musíte disponovat ekvivalentem 2500 CAD,
 • musíte mít platný pas po celou dobu vašeho plánovaného pobytu v Kanadě (pokud tak nebude, vízum vám bude uděleno maximálně na dobu platnosti vašeho pasu),
 • musíte mít zřízené cestovní pojištění po celou dobu vašeho plánovaného pobytu v Kanadě,
 • musíte mít zpáteční letenku, nebo prokázat, že máte dostatek finančních prostředků na její uhrazení,
 • musíte uhradit poplatky ve výši 226 CAD,
 • programu Working holiday v Kanadě jste se nikdy neúčastnili.

Oficiální zdroj IEC -

Proces žádosti o vízum Working Holiday

Celým procesem byste měli být systémově vyzýváni a informováni o dalších krocích, takže se nebojte, že byste nevěděli, co dál dělat.

Postup žádosti working holiday víz do Kanady 2017

Krok 1: Staň se kandidátem v POOLU

1. Vyplň svůj IEC dotazník- dotazník, který ti zabere asi 10 minut a určí, do jaké kategorie programu Zažijte Kanadu se můžeš hlásit.

Dotazník WH Kanada část 1

Dotazník Working holiday Kanada část 2

Zažijte Kanadu WH 2016

Working holiday víza Kanada 2016

Working holiday kanada 2016

Ve výsledku dotazníku vám může vyjít více kategorií, nejen Working Holiday. Vysledné kategorie jsou určovány z vašich odpovědí.

2. Pokud teď stiskneš "Pokračovat", získáš unikátní kód (Personal reference code), který budeš potřebovat pro přihlášení do další části svého profilu. Uvidíš také další instrukce a do kdy je kód platný (cca 2 měsíce). Kód si určitě nezapomeň poznamenat či uložit, budeš ho potřebovat později!

Krok 2: Vytvořte se profil IEC

1. Vytvoř si v rámci systému IEC profil pomocí klíče GC Key

Je na čase si všechno psát! Bude se Ti to hodit.

 • Klikni na možnosti "Continue to GC Key", poté v pravé části na "Sign Up"
 • Urči si přihlašovací údaje.
 • Urči si odpovědi na 3 určené kontrolní otázky
 • Akceptuj pravidla a podmínky používání

2. Vytváříte si IEC profil

 • Vyplň své osobní údaje
 • Vymysli si 4 kontrolní otázky a odpovědi (bez diakritiky)

3. Po přihlášení si můžeš vybrat, co chceš dělat dál...

Registrace MyCIC Kanada 2016

4. Po výběru možnosti IEC budete vyzváni k vložení kódu z kroku 1 = Personal Reference Code.

4. Po zadání kódu do systému budeš moct vyplňovat jednotlivé části profilu IEC.

Vyplnění přihlášky do Poolu

5. Po zadání všech potřebných údajů, odešli svou přihlášku do Poolu.

Odeslání přihlášky do Poolu

Krok 3: Po odeslání přihlášky do POOLU

1. Do IEC profilu dostaneš zprávu, že je tvá přihláška v Poolu.

2. Hlídej si MyCIC, protože můžeš dostat Pozvánku k žádosti o pracovní povolení (Invitation to Apply). Většinou přijde upozornění také na email. Proces pozvánek pro Working Holiday můžete sledovat zde.

3. Pokud dostaneš pozvánku, musíš ji do 10 dní přijmout nebo odmítnout. Po přijetí budeš nasměrován/aná k dalšímu kroku.

 • Přijmutí pozvánky: profil IEC-> Continute my profile/application-> Work permit -> Start Application
 • Pokud tak neuděláš, tvá pozvánka propadá a ty musíš celý proces začít znovu.
 • V poolu budete registrovaní nejdéle po dobu 1 roku ode dne kdy jste do poolu přijati.

Krok 4: Vyplň žádost o pracovní povolení

1. Vyplň online formulář.

 • Po přijetí pozvánky (Invitation to Apply) máš 20 dní na schválení tvé přihlášky, poskytnutí všech potřebných dokumentů a zaplacení poplatků.
 • Do IEC profilu ti přijde zpráva s přesným termínem, do kterého musíš svou žádost odeslat.

2. Po vyplnění a schválení všech potřebných polí ti systém vygeneruje Checklist potřebných dokumentů, které musíš nahrát. Může se jednat o:

3. Zaplať poplatky ve výši 226 CAD pro working holiday.

 • účastnický poplatek programu IEC 126 CAD - platí všichni účastníci programu Zažijte Kanadu
 • poplatek pro Working holiday 100 CAD
 • Poplatky musí být hrazeny online skrz účet IEC kartou VISA, MasterCard, AmericanExpress nebo CanadaAMEX.

4. Zkontroluj si, že máš vyplněna všechna pole v přihlášce a přiloženy čitelné a barevné skeny veškerých potřebných dokumentů.

5. Odešli svou přihlášku.

6. Kontroluj svůj účet a schránku ve svém profilu, pokud budeš vybrán/a,  popř. imigrační oddělení bude potřebovat nějaké další dokumenty, budou tě kontaktovat skrz tvůj účet a dozvíš se další kroky.

7. Do 8 týdnů by ti mělo být sděleno rozhodnutí o tvém přijetí/zamítnutí do programu.

8. Pokud bude tvá přihláška přijata, obdržíš dopis Letter of Introduction (LOI) = oficiální název Port of Entry (POE).

 • Tento dopis budeš potřebovat při vstupu do Kanady na imigračním oddělení k tomu, aby ti bylo uděleno pracovní povolení. LOI není pracovní povolení!

Krok 5: Vydej se do Kanady!

1. Nezapomeň si vzít s sebou:

 • Letter of Introduction (LOI). Na základě tohoto dopisu jsi oprávněný/á dostat při tvém příjezdu do Kanady Working holiday víza a pracovní povolení.
 • Platný cestovní pas.
 • Potvrzení o pojištění po celou dobu plánovaného pobytu v Kanadě. Pokud bude vaše cestovní pojištění sjednáno na kratší dobu, může vám být uděleno pracovní povolení pouze do konce trvání vašeho pojištění.
 • Potvrzení o dostatku finančních prostředků na bankovním účtu, které by nemělo být starší než týden před odletem do Kanady.
 • Zpáteční letenku, nebo navýšené finanční prostředky o tuto částku.

Kompletní průvodce: E-book Jak do Kanady

Sepsali jsme kompletního průvodce zaměřeného na Pracovní prázdniny Working holiday do Kanady. Jedná se o více jak 100 stránkovou elektronickou knihu, která nabízí ucelený návod, jak získat WH víza, jak najít nejlevnější letenky, jak si najít bydlení, píšeme o práci, jak sestavit životopis a samozřejmě porovnáváme jednotlivé destinace v Kanadě.

Kdo jsme a proč píšeme?

Jsme Martin a Janča - strávili jsme v Kanadě rok 2014/2015 právě na Working holiday víza Zažijte kanadu. Proces žádosti byl pro nás šílený, a proto jsme se rozhodli, že dáme naše zkušenosti na web k přečtení dalším zájemcům o Kanadu. My bychom je tenkrát totiž skutečně ocenili. Bohužel jsme byli prvním ročníkem, který prošel online procesem v ČR.

Postupně jsme postavili celý web JakDoKanady.cz, kde najdete celou řadu informací o tom, jak vycestovat do Kanady, získat víza i práci. Pokud jste na webu v jednotlivých podstránkách nenašli odpověď na svoji otázku, můžete nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře.

Dříve než nám napíšete, prosím přečtěte si stránky uvedené níže.

TOP

Do Kanady s jistotou

Praktická brožura pro všechny,

kteří míří do Kanady a chtějí na WH víza.

SLEVOVÝ KÓD na pojištění do Kanady. Až 50% ceny dolů!

Získejte slevu na cestovní nebo pracovní pojištění do Kanady. Zájemcům zasíláme slevové kódy se slevou 50%.

Váš e-mail je v bezpečí. Nemáme rádi spam.