NÁVOD, JAK NAJÍT TU NEJLEVNĚJŠÍ LETENKU

Chci získat know-how, jak najít nejlevnější a nejvýhodnější letenky do Kanady.

1. Vyplň své jméno a e-mail

Letenky na míru bohužel kapacitně nestíháme dohledávat. Vytvořili jsme proto ultimátní návod.

2. Sdílíme know-how, jak na letenky

Návod, jak najít nejen tu nejlevnější, ale tu nejvýhodnější letenku do Kanady.

Užitečné informace o letenkách do Kanady

 

Letenka jednosměrná nebo zpáteční?

Všechno má své pro a proti, stejně tak i nákup letenek. Pokud jste úspěšně zvládli celý proces žádosti o vízum a získali jste POE, máte nyní celý rok na to, odcestovat do Kanady. Po Vašem vstupu do Kanady zde můžete oprávněně pracovat a cestovat po dobu 365 dní.

Nespěchejte a vše plánujte v předstihu.

Jednosměrné letenky do Kanady

Jednosměrné letenky do Kanady doporučujeme pro cestovatelské duše. Garantují Vám totiž nekonečnousvobodu a volnost ve Vašem dalším rozhodování. Rok je dlouhá doba a Vaše plány se mohou měnit ze dne na den.

Můžete si tak říci, že když už jste v Kanadě, chcete pak procestovat USA nebo Jižní Ameriku. Nebudete stresováni tím, že byste nechali zpáteční let propadnou, platili byste za jeho změnu a nebo, že ho musíte daný termín stihnout.

Pokud se však po roce v Kanadě rozhodnete vyrazit rovnou domů, letenka Vás vyjde dráž, než kdybyste si tehdy koupili rovnou zpáteční.

Pomyslná hranice zde je, že pokud v Kanadě a na cestách chcete strávit méně než rok, vyplatí sou koupit zpáteční letenka. Toto pravidlo neplatí vždy, někdy lze samozřejmě najít super akce, ale obecně máme zkušenosti a zprávy od ostatních kanadských cestovatelů, že toto pravidlo letenek platí.

Zpáteční letenky do Kanady

Zpáteční letenky do Kanady Vám pomohou při cestování trochu ušetřit. Samozřejmě zpáteční letenka je levnější než dvě jednosměrné.

Zároveň Vám ale zpáteční letenky už neumožňují až tak svobodné rozhodování o tom, co asi budete chtít dělat za rok.

Ačkoliv si odletové místo můžete zvolit jiné než příletové, stále je to plánování na rok dopředu Stále jste tedy vázáni místem a termínem odletu.

Letenky do vybraných měst Kanady

Níže jsme připravili seznam kanadských destinací, které jsou nejoblíbenější mezi Čechy a Slováky.

Cena letenky do Kanady je výrazně ovlivněna cílovou destinací. Hodně záleží na tom, kam letíte. Samozřejmě cena na východní pobřeží se výrazně mění od letenky na západní pobřeží Kanady.

Cena letenky se liší i když letíte do Calgary nebo Edmontonu. Někdy tedy může být levnější letět do Calgary a následně jet autobusem do Edmontonu. Pokud chcete ušetřit a jste ok s tím, že strávíte pár hodin navíc v autobusu a čekáním na spoje, prozkoumejte své možnosti důkladně.

Letenky do Kanady z Prahy, Vídně, Mnichova,...

Cena letenky do Kanady se liší také co odletové destinace. Velmi záleží na tom, zda odlétáte z Prahy, Brna, Vídně, Mnichova, Berlína, Hamburku, Londýna, Madridu nebo jiného evropského města.

Podle našich zkušeností se tady nechá ušetřit nejvíce peněz. Pokud hledáte tu nejlevnější letenku do Kanady, pracujte s několika odletovými místy. Dejte si určitě hodinku času na to, porovnat všechny odletové možnosti, které by mohly být cenově zajímavé.

LETENKY DO KANADY

Plánujete svoje kanadské dobrodružství a hledáte nejlevnější letenky do Kanady? Tento článek jsme napsali speciálně na téma jak cestovat do Kanady. Najdete tu informace o tom, jak najít levné letenky, kdy je nejlepší letenku zarezervovat, odkud je výhodnější odlétat do Kanady a další tipy a doporučení.

PRAVIDLA PRO HLEDÁNÍ LEVNÝCH LETENEK

Jsme cestovatelé a také my jsme chtěli ušetřit co nejvíce. Při plánování své cesty jsme špekulovali, kde jsme mohli. Hlídali jsme akční letenky, zkoušeli odlety z jiných evropských měst, experimentovali s letišti a přelety přes USA jen abychom našli tu nejlevnější letenku do Kanady. Naší základní otázkou bylo: jak vycestovat do Kanady co nejlevněji. Po této zkušenosti vám chceme předat doporučení, jak na levné letenky do Kanady.

Cena letenky

Cenu letenky ovlivňuje řada faktorů. Je potřeba si předem ujasnit.

  • Kam do Kanady letíme? Jaká je cílová destinace? Chceme letenky do Vancouveru, Calgary, Edmontonu nebo Torronta?
  • Na jak dlouho letíme do Kanady? Bude pro nás lepší jednosměrná nebo zpáteční letenka?
  • Chceme odlet z letiště v Praze? Anebo chceme levnější letenku s odletem z Londýna nebo jiného evropského města?

Kdy letenku koupit?

Termín nákupu letenky dokáže velmi zahýbat s cenou letenky. Určitě doporučujeme kupovat letenku v předstihu. Dle našich zkušeností je ideální termín většinou jeden až tři měsíce před odletem.

Cestovatelům, kteří míří do Kanady na Working Holiday víza se nedoporučuje kupovat letenku dříve než obdržíte Uvítací dopis, tzv. POE.

Cenu letenky může ovlivnit také sezóna. Nejlevnější letenky koupíte pro termíny mimo sezónu. Hlavní sezóna je v Kanadě obdobná jako v České republice, tedy červen - srpen s tím, že v Kanadě mají také zimní sezónu v období prosinec až březen.

Letenku jednosměrnou nebo zpáteční?

Všechno má své pro a proti, stejně tak i nákup letenek. Na turistická víza budete hledat pravděpodobně zpáteční letenku, naopak dobrodruhům s WH vízem spíše doporučujeme jednosměrnou letenku.

Výhody a nevýhody jednosměrné letenky

Jednosměrné letenky do Kanady doporučujeme pro cestovatelské duše. Máte s nimi totiž nekonečnou svobodu a volnost v jakémkoli dalším cestovatelském rozhodování.

Často se stává, že po cestování v Kanadě se člověk rozhodně vyrazit nakouknout do USA nebo Jižní Ameriky. Díky jednosměrné letence nebudete zbytečně stresováni tím, že musíte nechat zpáteční let propadnout anebo platit poplatky za změnu letu.

Pokud v Kanadě a na cestách chcete strávit méně než rok, vyplatí se koupit zpáteční letenka. Toto pravidlo neplatí vždy, někdy lze samozřejmě najít super výhodné akce.

Výhody a nevýhody zpáteční letenky

Zpáteční letenky do Kanady dokážou ušetřit nemalé peníze. Zpáteční letenka je jednoduše levnější než kdybyste kupovali samostatné dvě jednosměrné letenky.

Zároveň ale zpáteční letenky neumožňují tak svobodné rozhodování o tom, kam a kdy cestovat. Ačkoliv si odletové místo můžete zvolit jiné než příletové, stále toto musíte naplánovat dopředu.

Odletová destinace

Cena letenky do Kanady se liší také na základě výběru odletové destinace. Velmi záleží na tom, zda odlétáte z Prahy, Brna, Vídně, Mnichova, Berlína, Hamburku, Londýna, Madridu nebo jiného evropského města.

Podle našich zkušeností se právě při tomto výběru nechá ušetřit nejvíce peněz. Pokud hledáte tu nejlevnější letenku do Kanady, vyhledávajte lety s filtrem pro několik odletových míst. Porovnávejte všechny odletové možnosti, které by mohly být cenově zajímavé.

Příletová destinace

Cena letenky do Kanady je výrazně ovlivněna cílovou destinací. Hodně záleží na tom, kam letíte. Samozřejmě cena na východní pobřeží se výrazně mění od letenky na západní pobřeží Kanady.

Cena letenky se liší i když letíte do Calgary nebo Edmontonu. Někdy tedy může být levnější letět do Calgary a následně jet autobusem do Edmontonu. Pokud chcete ušetřit a jste ok s tím, že strávíte pár hodin navíc v autobusu a čekáním na spoje, prozkoumejte své možnosti důkladně.

AKČNÍ CENY A NEJLEVNĚJŠÍ LETENKY DO KANADY

Tipy na Aktuální levné letenky do Kanady

Cenové tipy na letenky, abyste měli představu. Pokud se chcete dostat do Kanady levně a jste ochotni přestupovat. Super levné letenky se snažíme držet okolo 6 tisíc korun.

Letenky dle místa odletu

Níže jsme pro vás připravili rychlé prokliky na seznam nejlevnějších letenek, které jsou seřazeny podle ceny. Následně můžete procházet konkrétní termíny, které se vám pro odlet hodí :-)

Nejlevnější letenky z Londýna

Nejlevnější letenky z Prahy

 

VELKÝ TEST VYHLEDÁVAČŮ LETENEK

 

Skyscanner, letuska nebo skypicker - kdo je nejlevnější?

V tomto článku zjistíte, že letuska, kiwi (bývalý skypicker), scyscanner, student agency dokážou být v různých termínech a letech různě levní.

Neexistuje nejlevnější agregátor letenek.

A proto jsme tu my! Otestovali jsme 9 vyhledávačů na levné letenky.

Letenku do Kanady dokážeme najít i za 4401-Kč! Tohle je nejlevnější letenka!

PŘED ODLETEM DO KANADY

Jak cestovat do Kanady aneb nezapomeňte před odletem

Rady a doporučení, na co byste rozhodně neměli zapomenout před odletem a cestou do Kanady.

V tomto článku letenky do Kanady jsme shrnuli ty nejzákladnější body, které ovlivňují cenu. Nyní už můžete začít hledat ty nejlevnější letenky do Kanady, ať už letíte do Vancouveru, Calgary, Toronto nebo jiného kanadského města.

Nezapomeňtě, že při zpoždění letu 3 a více hodin máte nárok na 250 - 600 Euro jako finanční kompenzaci! Více v článku Kompenzace za zpožděný let.

Do Kanady za cestováním

Zpracovali jsme přehledný e-book Jak do Kanady za cestováním, který obsahuje 128 stran. Najdete zde informace o tom, jaké dokumenty jsou od vás vyžadované před vstupem do Kanady, jak zorganizovat svoji dovolenou v Kanadě co nejlépe, kde se ubytovat, jak vybrat cestovní pojištění, sdílíme informace o cenách v Kanadě, možnostech cestování autem, autobusem nebo vlakem a najdete zde také množství tipů na zajímavá místa, která navštvívit.

TOP

SLEVOVÝ KÓD na pojištění do Kanady. Až 50% ceny dolů!

Získejte slevu na cestovní nebo pracovní pojištění do Kanady. Zájemcům zasíláme slevové kódy se slevou 50%.

Váš e-mail je v bezpečí. Nemáme rádi spam.

Do Kanady s jistotou

Praktická brožura pro všechny,

kteří míří do Kanady a chtějí na WH víza.